Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

Veli Bilgilendirme

Kurumumuz Hakkımızda Eğitimlerimiz Gruplarımız Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 9. sınıflar Temel Lise 12. Sınıflar Temel Lise 11. Sınıf iletişim Eğitim Etüd Sistemi Rehberlik Öğrenci Koçluk Sistemi Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonucları Acıklandı universitelere ek yerlestirme basvurulari icin bugun son gun herkes icin gecerli olan verimli ders calisma kurallari lys sonuclarinin aciklanmasi sonrasi ek yerlestirme basvuru sureci ne zaman osymde şok istifa yeni mufredatla birlikte neler degisiyor 2018 de ogrenci burslari ne kadar kyk iletisim merkezi artik 7 24 calisacak genclik ve spor bakanligi yuksekogrenim kredi ve yurtlar kurumuna kyk bagli yurtlara basvurular basladi hobi edinemeyen insanlariz peki hobi nedir osymden puan hesaplamasinda hata aciklamasi verimli ders calisma teknikleri Yurt Başvuruları kyk bursu ve kredisi hakkinda bilinmesi gerekenler azmin adi fulya temel liselerin durumu amaci sikca sorulan sorular ygs lys kursu Ankara Özel ogretim kursu Ankara da ki en iyi dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara Yks Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar YKS Nedir Neden Temel Lise Temel lise Nedir Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Blog Sınav Sistemleri Neden Temel Lise KISA BİR MOLA ANKARA BUTİK DERSHANESİ YAZ KAMPI ANKARA TEMEL LİSESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK Temel Lise Avantajları

Veli Bilgilendirme

Temel liselerde olması gereken hassas konulardan birisi de veli bilgilendirme hizmetleridir. Temel lisede derse gelmeyen öğrenciler, ya da dersten çıkmak eve gitmek isteyen öğrenciler ailelerine haber verilerek yapılmalıdır. Sonuç olarak öğrenciler temel lisemize emanet edilmektedir ve bu durumda dersten çıkmak isteyen öğrencilerin eve gidip gitmeyeceklerinden emin olunamayacağı için onları korumak amaçlı aileler bilgilendirilmektedir.

Bunun yanında öğrencilerin ders başarıları derste dalgın olmaları dikkatsiz olmaları gibi durumlarda yine aile bilgilendirilmektedir. Çocukların neler yaşadığı hayatlarında ne olup bittiği bilinmemekte ve bunu en iyi bilecek ya da tutumlarına dikkat edecek olanlar yine öğrencilerin aileleridir.

Temel Lise Rehberlik Servisi

Psikolojik sorunları olan öğrenciler temel lise rehberlik ve danışmanlık hizmetine yönlendirilerek yardımcı olunmaktadır. Eğer öğrencinin problemi ailesi ile ilgiliyse aileler çağırılarak çözüm önerileri sunulmaktadır. Bunun yanında ailelerine söylenmesini istemedikleri konular saklanmalı fakat önemli gerekli durumlarda bunlar aileler ile paylaşılmaktadır öğrencinin sağlığı için. Bunun yanında eğer sorun aşılamayacak kadar ciddi ise yine aileler bir hastaneye yönlendirilmektedir. Dershaneye giden öğrencilerin yaş aralığı ergenlik dönemini kapsadığı için bu dönemde çocuklara özellikle dikkat edilmelidir. Kötü alışkanlıklar, davranış biçimleri, kişilik şekillenmesi bu döneme ait olduğu için ve henüz hayat tecrübeleri olmadığı için yanlış yapmaya daha meyillidirler. Bu yüzden öğrencileri korumak amaçlı ailelerinin herşeyi bilmeye çocuklarının neler yaptığını öğrenmeye hakları vardır. Ve temel liselerin bu konuda hassas davranarak veli bilgilendirme hizmeti sunmaları gerekmektedir.

Ortadoğulular Güçlü Eğitim Temel Lisesi öğrenciler için veli bilgilendirme hizmeti sunmaktadır. Emanet edilen kuruma güven duyularak kayıt yapılan öğrencileri en iyi şekilde koruyarak bu sistemi önemsemektedir.