Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık

Kurumumuz Hakkımızda Eğitimlerimiz Gruplarımız Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 9. sınıflar Temel Lise 12. Sınıflar Temel Lise 11. Sınıf iletişim Eğitim Etüd Sistemi Rehberlik Öğrenci Koçluk Sistemi Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonucları Acıklandı universitelere ek yerlestirme basvurulari icin bugun son gun herkes icin gecerli olan verimli ders calisma kurallari lys sonuclarinin aciklanmasi sonrasi ek yerlestirme basvuru sureci ne zaman osymde şok istifa yeni mufredatla birlikte neler degisiyor 2018 de ogrenci burslari ne kadar kyk iletisim merkezi artik 7 24 calisacak genclik ve spor bakanligi yuksekogrenim kredi ve yurtlar kurumuna kyk bagli yurtlara basvurular basladi hobi edinemeyen insanlariz peki hobi nedir osymden puan hesaplamasinda hata aciklamasi verimli ders calisma teknikleri Yurt Başvuruları kyk bursu ve kredisi hakkinda bilinmesi gerekenler azmin adi fulya temel liselerin durumu amaci sikca sorulan sorular ygs lys kursu Ankara Özel ogretim kursu Ankara da ki en iyi dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara Yks Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar YKS Nedir Neden Temel Lise Temel lise Nedir Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Blog Sınav Sistemleri Neden Temel Lise KISA BİR MOLA ANKARA BUTİK DERSHANESİ YAZ KAMPI ANKARA TEMEL LİSESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK Temel Lise Avantajları

Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık

Lise üniversiteye hazırlayan 8 yıllık ilköğretimden sonra dersleri bir basamak daha zorlaştıran bir eğitim sistemidir. Lisenin ilk yıllarında öğrenciler ders değişikliği sayının ve ders saatinin artması sebebiyle oldukça zorlanmaktadırlar. Yeni aldıkları derslere yönelik korku başarı anksyetesi gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Lisenin sonuna yaklaştıkça sınav kaygısı, üniversiteyi kazanabilecek miyim endişesiyle öğrenciler birçok zorlu durumla karşı karşıya kalmaktadır.

Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık öğrencilerin başarılarının artmasını hedeflemek için lise bünyesine alınmıştır. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hocaları öğrencilere daha başarılı olmanın gerekçelerini ders programının nasıl yapılacağını verimli dersin nasıl çalışılabileceği anlatan dersler seminerler düzenlemektedirler. Ders başarısı düşük öğrencilerle birebir ilgilenip onlara ders çalışma programı hazırlamaktadır. Aynı zamanda sınav döneminde olan öğrencilerin streslerini azaltmak için onlara yol gösterici teknikler öğretip sınav sistemi hakkında detaylı bilgi vermektedir. Bu sayede öğrenciler herhangi bir sürprizle karşılaşmamakta ve başarıları için her yol izlenmektedir. Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık hizmetinde aileler ile iş birliği içerisinde öğrenciler için gerekli olan her yöntem denenmektedir. Öğrencilerin ders başarıları derse gelip gelmeme durumları aileler ile paylaşılmakta ve bireysel sorunu olan öğrenciler için özel seanslar düzenlenip görüşmeler yapılmaktadır. Bu durumda ailenin dahil edilmesi gereken durumlarda aileler çağırılır ve aile görüşmeleri de yapılır. Başarının temel gerekçesi öğrencinin kafasının dolu olmaması ve sorunlarla uğraşmadan sadece ders çalışmaya odaklı olması en önemli basamaktır.

Ankara Kızılay Atatürk bulvarında temel lise eğitimi sunan Ortadoğulular Temel Lisesi öğrencilerin başarıları için psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermekte ve her öğrenci ile bire bir ilgilenerek başarıyı garantilemektedir.