Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler

Kurumumuz Hakkımızda Eğitimlerimiz Gruplarımız Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 9. sınıflar Temel Lise 12. Sınıflar Temel Lise 11. Sınıf iletişim Eğitim Etüd Sistemi Rehberlik Öğrenci Koçluk Sistemi Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonucları Acıklandı universitelere ek yerlestirme basvurulari icin bugun son gun herkes icin gecerli olan verimli ders calisma kurallari lys sonuclarinin aciklanmasi sonrasi ek yerlestirme basvuru sureci ne zaman osymde şok istifa yeni mufredatla birlikte neler degisiyor 2018 de ogrenci burslari ne kadar kyk iletisim merkezi artik 7 24 calisacak genclik ve spor bakanligi yuksekogrenim kredi ve yurtlar kurumuna kyk bagli yurtlara basvurular basladi hobi edinemeyen insanlariz peki hobi nedir osymden puan hesaplamasinda hata aciklamasi verimli ders calisma teknikleri Yurt Başvuruları kyk bursu ve kredisi hakkinda bilinmesi gerekenler azmin adi fulya temel liselerin durumu amaci sikca sorulan sorular ygs lys kursu Ankara Özel ogretim kursu Ankara da ki en iyi dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara Yks Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar YKS Nedir Neden Temel Lise Temel lise Nedir Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Blog Sınav Sistemleri Neden Temel Lise KISA BİR MOLA ANKARA BUTİK DERSHANESİ YAZ KAMPI ANKARA TEMEL LİSESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK Temel Lise Avantajları

Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler

Öğretim görevlisinin denetimi altında öğrenciye birebir verilen derse etüt denmektedir. Temel Lisede öğrencilerin eksik olduğu konularda öğrencilerin anlamadığı konular sorular üzerinden geçebilmek için etüt sistemi bulunmaktadır. Öğrencilerin anlayamadığı konuları dersin dışında öğretmenlerin birebir anlatmasını kapsayan bir uygulamadır. Etüt ile öğrenciler öğrendiklerini pekiştirir ve anlamadıkları yerlerde takıldıkları soruları öğretmenlere sorarak soru işaretsiz bir eğitim sunulmaktadır. Etüt sistemi özel ders anlamı da taşımaktadır. Öğrenciye bire bir anlatılan konu öğrencinin her türlü soruyu sorması daha rahat bir şekilde kendini ifade etmesini sağlamaktadır. Maliyeti yüksek olan etütler dershane sisteminde extra ücret ödenmemesi şeklinde verilmektedir. Öğrencilerin başarılı eğitimlerini önemseyen dershaneler bu yöntemle ilerlemektedirler. Her öğrenci her derste başarılı olamaz. İlgi alanı olan dersler ve ilgi alanı olmayan ve çalışmak istemediği ya da anlamadığı dersler olmaktadır. Matematik, Türkçe, coğrafya, tarih, psikoloji, edebiyat, geometri belli başlı derslerdir fakat her öğrenci aynı kapasiteye sahip değildir ve hepsinden yüzde yüz başarı elde edememektedir. Bu durumda zayıf olduğu dersleri etüt ile çözümleyebilmektedir. Öğretim görevlisi öğrencinin konuyu tam kavraması için testler sorular çözdürerek konuyu iyice pekiştirir. Etüt sistemi öğrencilerin dersleri daha iyi anlamaları öğrenmeleri ve pekiştirmeleri açısından oldukça önemli bir paya sahiptir. Etüt ile beraber öğrenci öğrendiği konuyu kısa süreli bellekten uzun süreli belleğe alarak kalıcı bilgiye de sahip olur.

Ankara Kızılay da bulunan Ortadoğulular Temel Lisesi başarıyı elde etmek için dershane bünyesinde etüt vermektedir. Bu sayede daha başarılı öğrenciler yetiştirir ve başarıyı garantiler.