Veli Bilgilendirme

Yayımlanma Tarihi 19.9.2018


Veli Bilgilendirme

Ankara Temel lisede olması gereken hassas konulardan birisi de veli bilgilendirme hizmetleridir. Temel lisede derse gelmeyen öğrenciler, ya da dersten çıkmak eve gitmek isteyen öğrenciler ailelerine haber verilerek yapılmalıdır. Sonuç olarak öğrenciler temel lisemize emanet edilmektedir ve bu durumda dersten çıkmak isteyen öğrencilerin eve gidip gitmeyeceklerinden emin olunamayacağı için onları korumak amaçlı aileler bilgilendirilmektedir.

Bunun yanında öğrencilerin ders başarıları derste dalgın olmaları dikkatsiz olmaları gibi durumlarda yine aile bilgilendirilmektedir. Çocukların neler yaşadığı hayatlarında ne olup bittiği bilinmemekte ve bunu en iyi bilecek ya da tutumlarına dikkat edecek olanlar yine öğrencilerin aileleridir.

Ankara Temel Lise Rehberlik Servisi

Psikolojik sorunları olan öğrenciler temel lise rehberlik ve danışmanlık hizmetine yönlendirilerek yardımcı olunmaktadır. Eğer öğrencinin problemi ailesi ile ilgiliyse aileler çağırılarak çözüm önerileri sunulmaktadır. Bunun yanında ailelerine söylenmesini istemedikleri konular saklanmalı fakat önemli gerekli durumlarda bunlar aileler ile paylaşılmaktadır öğrencinin sağlığı için. Bunun yanında eğer sorun aşılamayacak kadar ciddi ise yine aileler bir hastaneye yönlendirilmektedir. Dershaneye giden öğrencilerin yaş aralığı ergenlik dönemini kapsadığı için bu dönemde çocuklara özellikle dikkat edilmelidir. Kötü alışkanlıklar, davranış biçimleri, kişilik şekillenmesi bu döneme ait olduğu için ve henüz hayat tecrübeleri olmadığı için yanlış yapmaya daha meyillidirler. Bu yüzden öğrencileri korumak amaçlı ailelerinin herşeyi bilmeye çocuklarının neler yaptığını öğrenmeye hakları vardır. Ve temel liselerin bu konuda hassas davranarak veli bilgilendirme hizmeti sunmaları gerekmektedir.

Ortadoğulular Temel Lisesi öğrenciler için veli bilgilendirme hizmeti sunmaktadır. Emanet edilen kuruma güven duyularak kayıt yapılan öğrencileri en iyi şekilde koruyarak bu sistemi önemsemektedir.


Temel Lise 9. Sınıflar Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıflar Eğitimlerimiz Eğitim Etüt Sistemi Rehberlik Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları Herkes İçin Geçerli Verimli Ders Çalışma Kuralları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankara`daki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER KIZILAYDAKİ TEMEL LİSELER