ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE

Yayımlanma Tarihi 27.9.2018


ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE

Üniversiteye giriş sınavına az bir süre kala karşımıza çıkan birçok yazıda kısa sürede nasıl verimli çalışılır veya sınava üç ay kala nasıl verimli ders çalışılır gibi birçok yazı okuduk. Baktığımızda bu sadece üniversiteye hazırlık işini son seneye bırakan öğrenciler için geçerlidir. Daha önceki senelerden sınava hazırlanan öğrenciler bu kısa süreci genel tekrarlar yaparak veya test çözerek geçirdiğini görmekteyiz. Lisenin ilk yıllarına baktığımızda öğrencinin yeterli düzeyde ders çalışmadıklarını gözden kaçınılmaz bir gerçektir. Hal böyle olunca üniversite sınavı gibi öğrencinin hayatına büyük ölçüde şekil verecek olan sınava hazırlığı son seneye hatta son aylara bıraktığını görmekteyiz. Bu olumsuz etkenler sıralandığında öğrencinin hakettiği başarısının altında ya da başarasızlıkla sonuçlanan üniversite sınav sonucuna mahkum kaldıklarını görmekteyiz. Peki öğrencilerin ilk senelerden itibaren sınava çalışmasının yolu nedir ? Bunun en iyi çıkış yolu temel lisedir. Temel liseler dershane temelli oldukları için öğrencileri lisenin ilk yıllarından itibaren üniversite sınavına hazırlamaktadır. Böylelikle öğrencilerin lisenin ilk yıllarından derslerden kaçmak yerine sınava hazırlanmaya başlar. Öğrenci rakiplerinden bir adım önde olarak lise son seneye gelir. Özellikle  devlet liselerinin yoğun derslerinden öğrenciyi sıkmak yerine onları en iyi şekilde üniversite sınavına en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Ankara temel lise olarak bünyemize dahil olan öğrencilerimizi lisenin ilk yıllarından itibaren üniversite sınavına hazırlayarak onları rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz. Ankara temel lisesi olarak öğrencilerimize sayısız imkanlar sunmaktayız. Öğrencilerin son senelerine geldiklerinde pişman olmalarının yerine onları lise birinci sınıftan itibaren üniversite sınavı odaklı eğitim vermekteyiz. Ankara temel lise olarak temel lise anlayışımızdan gelin bahsedelim.  Ankara temel lisesi olarak kayıt olan öğrencilerimiz ilk önce olarak psikolojlar ve eğitim danışmaları ile görüşme yapmaktadır. Bunun sebebi ise her öğrenciyi yakından tanımak ve onları hedefleri doğrultusunda yönlendirme istediğimizdir. İlk görüşmelerin ardından öğrencilerin sınıflarını belirlemek adına seviye tespit sınavları yapmaktayız. Bu sayede dönemin başında öğrencilerin eksiklerini belirleyip dönem içinde ona göre bir yol belirlemekteyiz. Ankara temel lisesi olarak sene içinde seviye tespit sınavlarını ve deneme sınavlarını sık aralıklar içerisinde yapmaktayız. Bu sayede öğrenciler konu eksiklerini görüp kendilerini tamamlama fırsatı sunulmuş olur. Ankara temel lisesi olarak devlet liselerine oranla daha çok sınav odaklı eğitim üzerinde durmaktayız. Öğrencilerin akademik yaşantısına katkı sağlamayacak derslerin yerine onların akademik yaşantılarına ve karşılarına çıkıcak olan sınava hazırlayacak derslerin yoğunlukta olduğu eğitim öğretim hizmeti sunmaktayız. Ankara temel lisesinin en büyük avantajlarından biride bünyesinde yer alan alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmen kadromuzdur. Ankara temel lisesi olarak benimsediğimiz butik eğitim anlayışıyla beraber sınıflarda 8-10 arası öğrenci bulunmaktadır . Böylelikle öğrenciler özel ders alıyormuş gibi ders süreci yaşamaktadırlar. Ankara temel lisesi olarak öğrencilerimize sağladığımız bireysel etüt kolaylığı ile beraber öğrenciler anlamadığı konuları ve çözemediği soruları öğretmen öğrenci şeklinde birebir gidermektedir. Ankara temel lisesi olarak öğrencilerimize sağladığımız yeni sınav sistemine uygun kaynaklar, soru bankaları ve konu testleri ile beraber onları karşılarına çıkıcak olan sınavlara en doğru biçimde sınava hazır hale gelmektedir. Öğrencilerimizin üzerinde var olan sınav sıkıntısını gidermek adına bünyemizde yer alan psikologlarımızda her öğrenci ile birebir seanslar düzenleyerek onların eğitim hayatlarına büyük ölçüde kolaylık sağlamaktayız.

Ankara temel lisesine kayıt olarak üniversiteye ilk yıllardan itibaren hazırlanma ve rakiplerinizden bir adım önde olma sırası sizde...

KURUM VE ÖĞRENCİ

Ankara Kızılay Temel Lisesi olarak küçük yaşlarda başlayan eğitim süreci üniversitenin son yıllarına kadar devam etmektedir. Hatta üniversiteden sonrada devem ettiğini görmekteyiz.

← Devamını Oku

DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK

Eğitim hayatının büyük bir kısmını kaplamaktadır. Küçük yaşlardan başlayan eğitim hayatını insanın hayatının sonuna kadar devam etmektedir. Aslında baktığımızda eğitim ilk olarak ilkokulda değil ailelerde başlamaktadır.

Devamını Oku →

Temel Lise 9. Sınıflar

9.sınıf öğrencileri oldukça acemi ve korkak olmaktadır. Liseye atılan ilk adım olan 9.sınıfta ders yükü artmakta ve ilk etapta öğrenciler okul değiştirmiş bir üst kademeye geçmiş olmaktadırlar.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesi 10. Sınıflara verilen eğitim öğrencileri üniversiteye hazırlar niteliktedir. 10. Sınıflara 9. Sınıftaki eksiklerini tamamlamak amaçlı etütler ve bunun yanında yaz okulu yapılarak geçilen sınıfın ders tekrarı ve özeti yapılır.

Devamını Oku →

Temel Lise 11. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesinde verilen 40 ders saati Ve bu ders saatine müfredatta olan öğrenciye faydası olmayan dersler dahil edilmemekte tamamen öğrencinin üniversite kazanması için gerekli ders neyse bu yönde öğrenim verilmektedir. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf olarak bir lise neyse aynısı olan temel lise öğrencilerimizin normal bir liseye giden öğrenciden çok daha fazla avantajı vardır.

Devamını Oku →

Temel Lise 12. Sınıflar

Ortadoğulular Temel lisesi olarak öğrencilere en etkin eğitimi sunmaktayız. 12. Sınıfa giden öğrencilerin hem ders başarıları hem önlerinde olan YKS sınavı ile mücadele ederken onların yanında olmaktayız.

Devamını Oku →

Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Devamını Oku →

Rehberlik

Ankara Kızılay da bir çok temel lise bulunmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi de sizler için Bakanlıklar Atatürk Bulvarı 135 numarada hizmet vermektedir. Yıllardır eğitim alanında hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumu her alanda gösterdiği başarıyı temel lise alanında da kanıtlamış bir kurumdur.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara