Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık

Yayımlanma Tarihi 19.9.2018


Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık

Lise üniversiteye hazırlayan 8 yıllık ilköğretimden sonra dersleri bir basamak daha zorlaştıran bir eğitim sistemidir. Lisenin ilk yıllarında öğrenciler ders değişikliği sayının ve ders saatinin artması sebebiyle oldukça zorlanmaktadırlar. Yeni aldıkları derslere yönelik korku başarı anksyetesi gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Lisenin sonuna yaklaştıkça sınav kaygısı, üniversiteyi kazanabilecek miyim endişesiyle öğrenciler birçok zorlu durumla karşı karşıya kalmaktadır.

Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık öğrencilerin başarılarının artmasını hedeflemek için lise bünyesine alınmıştır. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hocaları öğrencilere daha başarılı olmanın gerekçelerini ders programının nasıl yapılacağını verimli dersin nasıl çalışılabileceği anlatan dersler seminerler düzenlemektedirler. Ders başarısı düşük öğrencilerle birebir ilgilenip onlara ders çalışma programı hazırlamaktadır. Aynı zamanda sınav döneminde olan öğrencilerin streslerini azaltmak için onlara yol gösterici teknikler öğretip sınav sistemi hakkında detaylı bilgi vermektedir. Bu sayede öğrenciler herhangi bir sürprizle karşılaşmamakta ve başarıları için her yol izlenmektedir. Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık hizmetinde aileler ile iş birliği içerisinde öğrenciler için gerekli olan her yöntem denenmektedir. Öğrencilerin ders başarıları derse gelip gelmeme durumları aileler ile paylaşılmakta ve bireysel sorunu olan öğrenciler için özel seanslar düzenlenip görüşmeler yapılmaktadır. Bu durumda ailenin dahil edilmesi gereken durumlarda aileler çağırılır ve aile görüşmeleri de yapılır. Başarının temel gerekçesi öğrencinin kafasının dolu olmaması ve sorunlarla uğraşmadan sadece ders çalışmaya odaklı olması en önemli basamaktır.

Ankara Kızılay Atatürk bulvarında temel lise eğitimi sunan Ortadoğulular Temel Lisesi öğrencilerin başarıları için psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermekte ve her öğrenci ile bire bir ilgilenerek başarıyı garantilemektedir.


Temel Lise 9. Sınıflar Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıflar Eğitimlerimiz Eğitim Etüt Sistemi Rehberlik Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları Herkes İçin Geçerli Verimli Ders Çalışma Kuralları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankara`daki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER KIZILAYDAKİ TEMEL LİSELER