Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler

Yayımlanma Tarihi 19.9.2018


Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler

Öğretim görevlisinin denetimi altında öğrenciye birebir verilen derse etüt denmektedir. Temel Lisede öğrencilerin eksik olduğu konularda öğrencilerin anlamadığı konular sorular üzerinden geçebilmek için etüt sistemi bulunmaktadır. Öğrencilerin anlayamadığı konuları dersin dışında öğretmenlerin birebir anlatmasını kapsayan bir uygulamadır. Etüt ile öğrenciler öğrendiklerini pekiştirir ve anlamadıkları yerlerde takıldıkları soruları öğretmenlere sorarak soru işaretsiz bir eğitim sunulmaktadır. Etüt sistemi özel ders anlamı da taşımaktadır. Öğrenciye bire bir anlatılan konu öğrencinin her türlü soruyu sorması daha rahat bir şekilde kendini ifade etmesini sağlamaktadır. Maliyeti yüksek olan etütler dershane sisteminde extra ücret ödenmemesi şeklinde verilmektedir. Öğrencilerin başarılı eğitimlerini önemseyen dershaneler bu yöntemle ilerlemektedirler. Her öğrenci her derste başarılı olamaz. İlgi alanı olan dersler ve ilgi alanı olmayan ve çalışmak istemediği ya da anlamadığı dersler olmaktadır. Matematik, Türkçe, coğrafya, tarih, psikoloji, edebiyat, geometri belli başlı derslerdir fakat her öğrenci aynı kapasiteye sahip değildir ve hepsinden yüzde yüz başarı elde edememektedir. Bu durumda zayıf olduğu dersleri etüt ile çözümleyebilmektedir. Öğretim görevlisi öğrencinin konuyu tam kavraması için testler sorular çözdürerek konuyu iyice pekiştirir. Etüt sistemi öğrencilerin dersleri daha iyi anlamaları öğrenmeleri ve pekiştirmeleri açısından oldukça önemli bir paya sahiptir. Etüt ile beraber öğrenci öğrendiği konuyu kısa süreli bellekten uzun süreli belleğe alarak kalıcı bilgiye de sahip olur.

Ankara Kızılay da bulunan Ortadoğulular Temel Lisesi başarıyı elde etmek için dershane bünyesinde etüt vermektedir. Bu sayede daha başarılı öğrenciler yetiştirir ve başarıyı garantiler.


Temel Lise 9. Sınıflar Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıflar Eğitimlerimiz Eğitim Etüt Sistemi Rehberlik Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları Herkes İçin Geçerli Verimli Ders Çalışma Kuralları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankara`daki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER KIZILAYDAKİ TEMEL LİSELER