TEMEL LİSE AVANTAJLARI

Yayımlanma Tarihi 22.9.2018


TEMEL LİSE AVANTAJLARI

Eğitim hayatı uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu süreç içerisinde her dönem büyük bir önem taşımaktadır. Fakat lise döneminin diğer eğitim dönemlerine oranla daha büyük bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise lise döneminde öğrencilerin hayatlarına büyük ölçüde şekil verecek olan üniversite sınavlarına girmeleridir. 12 yıldır verdikleri emeğin karşılığı alacakları büyük çapta bir sınavdır. Bu sebeple öğrencinin lise dönemi, bu dönem içerisinde yaptığı çalışmalar büyük bir önem taşımaktadır. Bunun yanında öğrencinin gittiği liselerde büyük bir önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise iyi bir lisede aldığı eğitim ile beraber iyi bir üniversite ve bölümde devam edebilme ve emeklerinin karşılığını alabilme olanığı yüksektir. Lise tercihi olarak öğrencilerin karşılarına üç seçenek çıkmaktadır. Devlet liseleri, özel okullar, temel liseler öğrencinin karşısına çıkan seçenekler arasında yer almaktadır. bunların içerisinden en avantajlı olan liseye baktığımızda karşımıza temel liseler çıkmaktadır. Temel liseler dershanelerin kapatılması ile dershane mantığı ile ilerleyen özel kuruluşlardır.  Öğrenciyi dershane artı okul trafiğinden kurtaran temel liseler üniversite sınavına hazırlanma konusunda öğrencinin en büyük avantajları arasında yer almaktadır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak 2002’den bu yana eğitim öğretim sektörünün içinde yer alan kurumumuz eğitim hayatının ilk yıllarında butik dershane olarak hizmet veriyordu. İlerleyen seneler içinde elde ettiği başarı ile beraber temel liseyi bünyesine dahil etmeyi başarmıştır. Temel lisemiz Ortadoğulular temel lisesi olarak anılmaktadır. Dershanecilik sektöründe başarısını ispatlayan kurumumuz temel liseyle beraber başarısını taclandırdığını görebiliyoruz. Ortadoğulular temel lisesi olarak temel lise anlayışımızdan gelin kısaca söz edelim. Ortadoğulular temel lisesi olarak kayıt olan öğrencilerimiz ilk önce olarak psikolojlar ve eğitim danışmaları ile görüştürmekteyiz. Bunun nedeni  ise her öğrenciyi yakından tanımak ve onları hedefleri doğrultusunda yönlendirme isteğimizdir. İlk görüşmelerin ardından öğrencilerin sınıflarını belirlemek adına seviye tespit sınavı uygulamaktayız. Böylelikle dönemin başında öğrencilerin eksiklerini belirleyip dönem içinde ona göre bir yol belirlemekteyiz. Ortadoğulular temel lisesi olarak sene içinde seviye tespit sınavlarını ve deneme sınavlarını sık aralıklar tekrarlamaktayız. Bu sayede öğrenciler konu eksiklerini görüp kendilerini tamamlama fırsatını yakalamış olurlar. Ortadoğulular temel lisesi olarak devlet liselerine oranla daha çok sınav odaklı eğitim veriyoruz. Öğrencilerin akademik yaşantısına katkı sağlamayacak derslerin yerine onların akademik yaşantılarına ve karşılarına çıkıcak olan sınava hazırlayacak derslerin yoğunlukta olduğu eğitim hizmeti sunmaktayız. Ortadoğulular temel lisesinin en büyük avantajlarından biride bünyesinde yer alan alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmen kadromuz olduğunu söyleyebiliriz. Ortadoğulular temel lisesi olarak benimsediğimiz butik eğitim anlayışıyla beraber sınıflarda 8-10 arası öğrenci barındırıyoruz. Bu sayede öğrenciler özel ders alıyormuş gibi ders süreci geçirmelerini sağlıyoruz. Ortadoğulular Ankara temel lisesi olarak öğrencilerimize sağladığımız bireysel etüt kolaylığı ile beraber öğrenciler anlamadığı konuları ve çözemediği soruları öğretmen öğrenci şeklinde birebir çözüm bulmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi olarak öğrencilerimize sağladığımız yeni sınav sistemine uygun kaynaklar, soru bankaları ve konu testleri ile beraber onları karşılarına çıkıcak olan sınavlara en doğru biçimde hazırlamalarını sağlamaktayız. Öğrencilerimizin üzerinde var olan sınav sıkıntısını gidermek adına bünyemizde yer alan psikologlarımızda her öğrenci ile birebir seanslar düzenleyerek onların eğitim hayatlarına büyük ölçüde yön vermektedir. 

Ortadoğulular temel lisenin avantajları bunlarla sınırlı kaldığını sanmayın. Diğer avantajlarımızdan yararlanma ve öğrenme adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.


Temel Lise 9. Sınıflar Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıflar Eğitimlerimiz Eğitim Etüt Sistemi Rehberlik Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları Herkes İçin Geçerli Verimli Ders Çalışma Kuralları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankara`daki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER KIZILAYDAKİ TEMEL LİSELER