Neden Temel Lise?

Yayımlanma Tarihi 19.9.2018


Neden Temel Lise?

Son yıllarda dershanelerin kapatılması ile birçok dershane kurucusu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı destekli temel lise başlığı altında eğitim öğretim merkezi açılmıştır. Son üç yıl içerisinde yapılan bu değişikliklerle beraber temel liseler popüler hale gelmiştir. Peki Temel Liselerin bu kadar popüler hale gelmesinin sebebi nedir? Nasıl bir eğitim hizmeti sunmaktadır ? bu tip sorularla her geçen gün karşılaşmaktayız. Gelin temel lise avantajları nelerdir inceleyelim. Temel Liseler dershane kurucuları
tarafından açılması nedeniyle genellikle dershane mantığında eğitim vermektedir. Devlet liselerinde verilen derslerle beraber daha çok sınav odaklı eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Devlet liselerinin kalabalık sınıfları yerine sınıflarda daha az sayıda öğrenci bulunur. En büyük avantajlarında biri de öğrencileri dershane artı okul trafiğinden kurtarır. Böylelikle öğrenciler sınava hazırlandıkları senelerde sadece tek bir kuruma odaklanarak hem kendilerine zaman ayırabilirler hem de verimli bir eğitim öğretim yılı geçirmiş olur. Öğrenci odaklı eğitim veren temel liseler onların karşılarına çıkıcak olan sınavları en iyi şekilde halletmeleri adına eğitim vermektedir. Öğrencileri okul dersleri ile boğmak yerine akademik hayatına katkı sağlayacak derslerin ağırlıkta olduğu ders programları ile karşılarına çıkmaktadır. Diploma verme yetkisinede sahip olan temel liseler son zamanlarda öğrencileri ve velilerin tercihi haline gelmiştir. Ankara Temel Lise dediğimizde pek çok kurum karşımıza çıkmaktadır. Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatımızın ilk yılların da Butik Dershane mantığı ile eğitim öğretim hizmeti vermekteydik. İlerleyen yıllarda artan başarımızla veliler ve öğrencilerimizin desteği ile normal dershane formatını bünyemize dahil ettik. Son üç senedir bünyemize dahil ettiğimiz temel lise, özel öğretim kursları, matematik kursları,kişisel gelişim kursları ve yabancı dil kursları ile başarımızı bir kez daha kanıtladık. Ankara Temel Lise olarak bünyemizde bulunan öğrencilere bu süreçte hem eğitim hemde psikolojik destek sağlama hususunda öğrencilerimizin yanında yer almaktayız. Ankara Temel Lisesi bünyesinde uzman ders öğretmenlerinden birebir etüt kolaylığı, uzman rehberlik kadrosuyla psikolojik destek ve eğitim koçluğu fırsatlarını sunmaktayız. Kısacası öğrencilerimizi hem üniversite sınavına hazırlarken hemde
hayata hazırlamaktayız. Eğitim konusuna geldiğimizde Ankara Temel Lisemize baktığımızda eğitime yaz kampı ile başlamaktayız. 7 ağustos tarihinde başlayan dersler 25 ağustos tarihine kadar devam etmektedir. Bu süreç içerisinde öğrencinin temelinde zayıf olduğu dersleri belirleyerek onları lise bire yani dokuzuncu sınıfa hazırlamaktayız. Ankara Temel Lisesi bünyesinde yaz kampının tamamlanmasından sonra öğrenci tatile çıkar. Devlet okullarının eğitim öğretim yılına başladığı
tarihte temel lisemizde başlamaktadır. Ankara Temel Lise olarak bir yıl içerisinde öğrenci toplam 656 saat derse girmektedir. Bu eğitim sürecinin içerinde öğrencilerimize toplam 12 adet deneme uygulanır. Ankara Temel Lisesi olarak bu denemelerin sonucunda öğrencinin eksik konuları sınıf öğretmenleri tarafından belirlenir. Birebir etüt imkanlarımız sayesinde öğrenciye eksik kaldıkları konular tamamlanır. Dokuzuncu sınıfta ders konuları olarak lise müfredatı ile aynı şekilde ilerleyen derslerle devlet liselerinden bir farkımız olmadığının göstergesidir. Hatta artı yanı karşımıza çıkmaktadır. Ankara Temel Lisemizin ilk amacı olan sınav odaklı eğitim ile beraber öğrenci dokuzuncu sınıftan itibaren kendilerini üniversite sınavına hazırlama fırsatı yakalamaktadır. Ankara Temel Lise olarak öğrencilere sağladığımız kaynak imkanları ile beraber öğrenci daha verimli çalışma fırsatını yakalar. Verilen konu anlatımlı kitapların yanısıra soru bankalarından hergün düzenli olarak ödev verilmektedir. Ankara temel Lisesi olarak verilen ödevler branş öğretmenlerimiz tarafından düzenli olarak kontrol edilip velilleri bu konuda bilgilendirmekteyiz. Böylece daha küçük olan dokuzuncu sınıf öğrencilerimize ödev bilincini kazandırmaktayız. Daha öğrenci dokuzuncu sınıfta okurken bilinçlerin bütün derslerin ileride karşılarına çıkacak olan üniversite sınavı gibi büyük çaplı sınavların öneminin farkındalığını kazanır. Ankara Temel Lise olarak daha öğrencilerimizin zihinleri temizken onlara verdiğimiz yabancı dil eğitimi ( ingilizce-almanca) ile beraber iş hayatındaki rakiplerine 1-0 fark atmaları konusunda en büyük yardımlarıyız. Bu hususta ortadoğulular eğitim kurumlarının öğrencinin sadece bugününü değil yarınlarınıda düşündüğünün göstergesidir. Bu da Ankara’daki en iyi temel lise olduğumuzun göstergesidir.
Ortadoğulular Eğitim Kurumları bünyesinde Temel Lise ayrıcaklıklarımızdan yararlanmak üzere sizleride kurumumuza davet ediyoruz.

YKS Nedir?

Üniversiteye giriş sınavının yeni adı yani yükseköğretim kurumları sınavı YKS olarak değişmiştir. Bu yeni sınav sisteminin bir öncekinden farkı; mart ayında YGS haziran ayında ise LYS’ ye giren öğrenciler şimdi bir günde 2 oturuma birden katılacaklar ve ilk oturum olan TYT’ den 150 ve üzeri puan alanlar ikinci oturuma katılacaklardır.

← Devamını Oku

Temel Lise Nedir?

Türkiye de bulunan dershanelerin 05.07.2014 tarihinde Resmi gazete de yayınlanmış olan yönetmelik ile dershanecilik sektörünün dönüştürülerek temel lise olarak devam etmesine yönelik çıkardığı kanunla hizmet veren kuruluşlardır. 

Devamını Oku →

Temel Lise 9. Sınıflar

9.sınıf öğrencileri oldukça acemi ve korkak olmaktadır. Liseye atılan ilk adım olan 9.sınıfta ders yükü artmakta ve ilk etapta öğrenciler okul değiştirmiş bir üst kademeye geçmiş olmaktadırlar.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesi 10. Sınıflara verilen eğitim öğrencileri üniversiteye hazırlar niteliktedir. 10. Sınıflara 9. Sınıftaki eksiklerini tamamlamak amaçlı etütler ve bunun yanında yaz okulu yapılarak geçilen sınıfın ders tekrarı ve özeti yapılır.

Devamını Oku →

Temel Lise 11. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesinde verilen 40 ders saati Ve bu ders saatine müfredatta olan öğrenciye faydası olmayan dersler dahil edilmemekte tamamen öğrencinin üniversite kazanması için gerekli ders neyse bu yönde öğrenim verilmektedir. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf olarak bir lise neyse aynısı olan temel lise öğrencilerimizin normal bir liseye giden öğrenciden çok daha fazla avantajı vardır.

Devamını Oku →

Temel Lise 12. Sınıflar

Ortadoğulular Temel lisesi olarak öğrencilere en etkin eğitimi sunmaktayız. 12. Sınıfa giden öğrencilerin hem ders başarıları hem önlerinde olan YKS sınavı ile mücadele ederken onların yanında olmaktayız.

Devamını Oku →

Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Devamını Oku →

Rehberlik

Ankara Kızılay da bir çok temel lise bulunmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi de sizler için Bakanlıklar Atatürk Bulvarı 135 numarada hizmet vermektedir. Yıllardır eğitim alanında hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumu her alanda gösterdiği başarıyı temel lise alanında da kanıtlamış bir kurumdur.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara