LİSE TERCİHİ

Yayımlanma Tarihi 26.9.2018


LİSE TERCİHİ

Eğitim hayatının önemli kısımlarından biride lise sürecidir. Unutmamak gerekir ki iyi bir lise iyi bir üniversite ve iyi yaşamanın kapılarını açar. Bu sebeple lise tercihleri büyük bir önem taşımaktadır. Küçük yaşlarda girilen liseye giriş sınavlarında öğrenci yeterli bilince sahip olamadıkları için başarıyı elde edemeyebilirler. Başarıyı elde eden çocukların devlet liselerininde eğitimi iyi olan ve puanla girilebilen fen liseleri, sosyal bilimler lisesi ve Anadolu liselerini tercih ettiğini görmekteyiz. Yeterli puanı alamayan öğrencilerin ise meslek liselerini tercih ettiğini görmekteyiz. Fakat mesleki eğitim almayan ve hedeflediği bir üniversite olan öğrenciler için meslek liselerinin yanlış bir tercih olmadığını söylemekte fayda vardır. Devlet liselerinden biri olan mesleki liseler ana derslerin yanında daha çok mesleki eğitim vermektedirler. Bu sebeple üniversite hayali olan bir öğrenci için yanlış bir tercihtir. Bir anlık heyecanla beraber lise sınavında istenilen puanın alınamaması öğrencinin ilerleyen lise yaşantısında mesleki lise tercih etmesini gerektirmez. Aynı öğrencinin mesleki eğitim veren kurumların yerine ana derslerin verildiği ve bölümlerin sayısal, sözel, eşit ağırlık ayrıldığı liselerde eğitim gördüklerinde üniversite sınavında daha çok başarı sağladıklarını görmekteyiz. Bu etapta öğrencinin karşısına büyük fırsatlardan biri olan temel liseler çıkmaktadır. Devlet liseleri ile aynı müfredatta daha çok sınav odaklı eğitim veren temel liseler Milli Eğitim Bakanlığı destekli olmaktadır. Meslek liseleri yerine tercih edilecek temel liseler öğrenci en iyi şekilde üniversiteye hazırlamaktadır. Son üç yıldır popüler hale gelen temel liseler gitmeye karar veren öğrenciler temel liselerin geçmiş yıllarında elde ettiği başarıyı dikkate alarak kararlarını vermelidir. Günümüzde fazla sayıda yer alan temel liselerin geçmişi dershane temelli oldukları için elde edeceğiniz verilerin daha gerçekci olacağını görüceksiniz. Yapılan geniş çaplı araştırmalardan sonra size en uygun ve kaliteli eğitim veren temel liseler öğrenciyi en iyi şekilde üniversite giriş sınavına hazırlayacaktır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak butik dershane olarak başladığımız eğitim öğretim hayatımıza ilerleyen yıllarda elde ettiğimiz başarı ile beraber anadolu lisesi, temel lise, özel öğretim kursu, yabancı dil kursu ve matematik kursu dahil ettik. Bugün ki yazımızda ise temel lise bünyesine dahil ettiğimiz öğrencilere sunduğumuz ayrıcalıklardan bahsedeceğiz. Öncelikle Ankara temel lise olarak anılan kurumumuz Ankara’nın merkezi Kızılay Atatürk bulvarında yer almaktadır. Konum itibariyle pek çok velinin ve öğrencinin dikkatini çekmektedir. Ankara temel lisesi olarak eğitimlerimize matematik yaz kampı ile başlamaktayız. Bir aylık kamp sürecinde daha dönem başlamadan matematik temeli zayıf olan öğrencilerin temelini güçlendirmek adına düşünülmüş bir programdır. Devamında asıl döneme devlet okulları ile aynı anda başlıyoruz. Ankara temel lise olarak dönme seviye tespit sınavları ille başlamaktayız. Seviyelerine göre yerleştirdiğimiz öğrencileri eksikleri doğrultusunda tamamlanmak adına düşünülmüş bir sistemdir. Dönem içerisinde tekrarlanan seviye tespit sınavları ile öğrencilere sınıf yüksekelme imkanı sunmaktayız. Ankara temel lisesi olarak lisenin ilk yıllarından itibaren öğrencileri üniversite sınavına hazırlamaktayız. Böylelikle öğrencilerimiz lisenin son yıllarda sınav stresi ve yoğun bir program altına girmeden sınava dört sene öncesinden hazırlanmaya başlamış olurlar. Bu doğrultuda öğrencilerimize dönem içerisinde düzenli olarak deneme sınavı uygulamaktayız. Bu sayede öğrencilerimiz dönem içerisinde işlediği konularda eksikliklerini görüp çok önceden tamamlama fırsatı yakalar. Ankara temel lise olarak işlediği konulardan eksikleri olan öğrencilerimiz aktif rehberlik kadromuz tarafından bireysel etütlere yönlendirilmektedir. Öğretmen öğrenci şeklinde ilerleyen bireysel etütler sayesinde öğrencilerimiz eksiklerini tamamlar. Bunun yanında öğrencilerimize dağıttığımız kaynaklar üzerinden haftalık düzenli ödevler verilmektedir. Branş öğretmenleri tarafından kontrol edilen ödevler haftalık düzenli olarak kontrol edilmektedir. Ankara temel lisesi olarak izlediğimiz bu yolda öğrencilerin lisenin ilk yıllarından son yıllarına kadar birçok soru kalıbı görmesini amaçlamaktayız. Ankara temel lisesini diğer liselerden ayıran en büyük özellik ise eğitim koçluğu ve psikolojik danışmanlık üzerinden eğitim vermemizdir. Böylelikle öğrenci eğitim döneminde karşılaştığı aksaklıklar ve sınav stresi gibi hususlar her zaman yanlarında yer almaktayız.

Ankara temel lise olarak sunduğumuz sayısız ayrıcalıklar ve daha fazlası ile bir kez daha düşünmenizi isteriz.

EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ

Eğitim hayatının temel taşı olarak gördüğümüz öğretmenler geleceğin doktorlarını, mühendislerini, öğretmenlerini yetiştirmektedir. Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün de öğretmenlerimize hitap ettiği gibi ‘’ Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır.

← Devamını Oku

KURUM VE ÖĞRENCİ

Ankara Kızılay Temel Lisesi olarak küçük yaşlarda başlayan eğitim süreci üniversitenin son yıllarına kadar devam etmektedir. Hatta üniversiteden sonrada devem ettiğini görmekteyiz.

Devamını Oku →

Temel Lise 9. Sınıflar

9.sınıf öğrencileri oldukça acemi ve korkak olmaktadır. Liseye atılan ilk adım olan 9.sınıfta ders yükü artmakta ve ilk etapta öğrenciler okul değiştirmiş bir üst kademeye geçmiş olmaktadırlar.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesi 10. Sınıflara verilen eğitim öğrencileri üniversiteye hazırlar niteliktedir. 10. Sınıflara 9. Sınıftaki eksiklerini tamamlamak amaçlı etütler ve bunun yanında yaz okulu yapılarak geçilen sınıfın ders tekrarı ve özeti yapılır.

Devamını Oku →

Temel Lise 11. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesinde verilen 40 ders saati Ve bu ders saatine müfredatta olan öğrenciye faydası olmayan dersler dahil edilmemekte tamamen öğrencinin üniversite kazanması için gerekli ders neyse bu yönde öğrenim verilmektedir. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf olarak bir lise neyse aynısı olan temel lise öğrencilerimizin normal bir liseye giden öğrenciden çok daha fazla avantajı vardır.

Devamını Oku →

Temel Lise 12. Sınıflar

Ortadoğulular Temel lisesi olarak öğrencilere en etkin eğitimi sunmaktayız. 12. Sınıfa giden öğrencilerin hem ders başarıları hem önlerinde olan YKS sınavı ile mücadele ederken onların yanında olmaktayız.

Devamını Oku →

Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Devamını Oku →

Rehberlik

Ankara Kızılay da bir çok temel lise bulunmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi de sizler için Bakanlıklar Atatürk Bulvarı 135 numarada hizmet vermektedir. Yıllardır eğitim alanında hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumu her alanda gösterdiği başarıyı temel lise alanında da kanıtlamış bir kurumdur.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara