KURUM VE ÖĞRENCİ

Yayımlanma Tarihi 26.9.2018


KURUM VE ÖĞRENCİ

Ankara Kızılay Temel Lisesi olarak küçük yaşlarda başlayan eğitim süreci üniversitenin son yıllarına kadar devam etmektedir. Hatta üniversiteden sonrada devem ettiğini görmekteyiz. Bu süreç içerisinde bireyler zamanlarını evlerinden çok okullarda ve dershanelerde geçirmektedir. Öğrencilerin ikinci evleri haline gelen kurumlar nasıl olmalıdır? Bu soru günümüzde birçok idareci, öğretme ve veli tarafından merak edilmektedir. Bunun yanında kurum ve öğrenci arasında nasıl bir ilişki olmalıdır ? Bugün ki yazımızda bu tip sorulara cevap arayacağız. Öncelikle az öncede söylediğimiz gibi kurumlar öğrencilerin ikinci evleri haline gelmiştir. Bu sebeple kurumun ev sıcaklığında bir ortam olması gerekmektedir. Bunu sağlayacak etkenler ise öğretmenler ve idarecilerdir. Gerekli mesafeyi koruduktan ve disiplinler sağlandıktan sonra öğrencinin eğitim süreci içerisinde yaşadığı sıkıntılarda onların yanında olması bazı durumlar çerçevesinde öğrenciye birer ebeveynleri olması gerekmektedir. Böylelikle öğrenciler rahat bir eğitim süreci geçirmenin yanında kuruma daha bağlı olur ve derslere daha rahat odaklanır. Aileler kendi güvenlikleri ve sağlıklarının önünde tuttuğu bir şey varsa o da çocuklarının sağlıkları ve güvenlikleridir. Bu yüzden kurumunda bir aile düşüncesi ile öğrencilerinin güvenlikleri sağlamalı ve karşılaşılabilecek sağlık sorunu karşısında öğrencilere anında müdehale edebilmelidir. Tıpkı bir aile gibi... Bu sebeplerden dolayı kurum şeçimi büyük önem taşımaktadır.

Ortadoğulular temel lisesi olarak öğrencilerimize kaliteli eğitim sunmanın yanında kurum içerisinde var oldukları süreçte onların yanında bulunmaktır. Bizim işimiz sadece eğitim değil öğrencilerimizin bugünlerini, yarınlarını düşünmektir. Öncelikle Ortadoğulular temel lisesi olarak sağladığımız sayısız imkanlardan ve ardından kurumu öğrenci ilişkisini nasıl sağladığımızdan kısaca bahsedelim. Ortadoğulular temel lisesine kayıt olan bir öğrenciye eğitim koçluğu ve psikolojik danışmanlık imkanları sunmaktayız. Böylelikle çeşitli aksıklar karşısında her an yanlarında olacak kişiler yer almaktadır. Ortadoğulular temel lisesi olarak butik eğitim anlayışını benimsediğimiz kurumumuzda sınıflarda 8-10 kişi yer almaktadır. Bu sayede temel lisemizde her ders özel ders niteliğinde geçmektedir. Sunduğumuz bu fırsatların yanında öğrencilerimize bireysel etüt kolaylığı, zengin kaynaklar, dönem içerisinde düzenli bir şekilde uygulanan deneme sınavları, yarıyıl ve yaz kampları aktif rehberlik kadrosu gibi çeşitli imkanlara da yer vermekteyiz. Ortadoğulular temel lisesi olarak kurum ve öğrenci ilişkileri konusunda uygulamalarımızdan kısaca bahsedelim. Bünyemize dahil olan öğrencilerin kuruma bağlılığı bizim için ilk sıralarda yer almaktadır. Ortadoğulular temel lisesi olarak bunun adına bünyemizde güler yüzlü, samimi ve alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmen kadrosu ve idareci barındırmaktayız. Gerekli disiplini koruduktan sonra öğrencilerimize hem ders ve eksikleri kapatma konusunda yardımcı olurken hem de onların birer ebeveynleri olarak sıkıntı yaşadıkları olaylar ve durumlar karşısında onların yanında yer almaktadır. Ortadoğulular temel lisesi olarak öğrencilerimizin ailelerinden sonra en büyük koruyucuları olarak eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz. Ankara’nın merkezi Kızılay Atatürk bulvarında yer alan yedi katlı merkez binamızda her türlü güvenlik önemlerini almaktayız. kartla giriş çıkış sistemi üzerinde öğrencilerin dışında güvensizlik veren kişiler binamıza alınmamaktadır ve öğrencilerimizin giriş çıkışlarınıda böylelikle belirlemiş oluyoruz. Ortadoğulular temel lisesi olarak yirmi dört saat güvenlik kameralarımız her katta yer almaktadır. Bu sayede her dakika gözümüz öğrencilerimizin üzerinde yer almaktadır. ortaodğulular eğitim kurumları olarak her tenefüs saatinde katlarda öğretmenlerimiz yer almaktadır. Olası bir duruma karşı tenefüs saatlerinde gözlerini öğrencilerimizin üzeirnden ayırmamaktadır. Ortadoğulular temel lisesi olarak öğrencilerimiz adına güvenlikleri aldıktan sonra onların sağlıklarınıa ön planda tutmaktayız. Acil durumlar için bulunanan ecza dolabımız tam donanımlı bir şekilde öğrencilerimiz için bulunmaktadır. Konumumuz sebebiyle birçok hastaneye yakın olan kurumumuz daha büyük acil durumlar karşısında hazır durumda beklemektedir.

Çocuklarının eğitimlerini ve güvenliklerini düşünen velilerimiz için en doğru adres Ankara Ortadoğulular temel lisesidir.

LİSE TERCİHİ

Eğitim hayatının önemli kısımlarından biride lise sürecidir. Unutmamak gerekir ki iyi bir lise iyi bir üniversite ve iyi yaşamanın kapılarını açar. Bu sebeple lise tercihleri büyük bir önem taşımaktadır.

← Devamını Oku

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE

Üniversiteye giriş sınavına az bir süre kala karşımıza çıkan birçok yazıda kısa sürede nasıl verimli çalışılır veya sınava üç ay kala nasıl verimli ders çalışılır gibi birçok yazı okuduk.

Devamını Oku →

Temel Lise 9. Sınıflar

9.sınıf öğrencileri oldukça acemi ve korkak olmaktadır. Liseye atılan ilk adım olan 9.sınıfta ders yükü artmakta ve ilk etapta öğrenciler okul değiştirmiş bir üst kademeye geçmiş olmaktadırlar.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesi 10. Sınıflara verilen eğitim öğrencileri üniversiteye hazırlar niteliktedir. 10. Sınıflara 9. Sınıftaki eksiklerini tamamlamak amaçlı etütler ve bunun yanında yaz okulu yapılarak geçilen sınıfın ders tekrarı ve özeti yapılır.

Devamını Oku →

Temel Lise 11. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesinde verilen 40 ders saati Ve bu ders saatine müfredatta olan öğrenciye faydası olmayan dersler dahil edilmemekte tamamen öğrencinin üniversite kazanması için gerekli ders neyse bu yönde öğrenim verilmektedir. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf olarak bir lise neyse aynısı olan temel lise öğrencilerimizin normal bir liseye giden öğrenciden çok daha fazla avantajı vardır.

Devamını Oku →

Temel Lise 12. Sınıflar

Ortadoğulular Temel lisesi olarak öğrencilere en etkin eğitimi sunmaktayız. 12. Sınıfa giden öğrencilerin hem ders başarıları hem önlerinde olan YKS sınavı ile mücadele ederken onların yanında olmaktayız.

Devamını Oku →

Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Devamını Oku →

Rehberlik

Ankara Kızılay da bir çok temel lise bulunmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi de sizler için Bakanlıklar Atatürk Bulvarı 135 numarada hizmet vermektedir. Yıllardır eğitim alanında hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumu her alanda gösterdiği başarıyı temel lise alanında da kanıtlamış bir kurumdur.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara