Kızılay Temel Lise

Ankara Temel Lisesi Kızılay Temel Lise

7.11.2018    0


Kızılay Temel Lise

Özel eğitim veren dershaneler çıkarılan yönetmelik ile varlıklarına Temel lise olarak devam etmektedirler. Yani dershanelerin kurucularının MEB'in desteğini alarak açmış oldukları liselerdir. Temel liselerin özel lise devlet liselerine göre yüksek oranda avantajları bulunmaktadır. Varlıklarına daha öncesinden dershane olarak devam ettikleri için öğrencileri mevcut olan sınavlara hazırlama noktasında güçlük çekmemektedirler. Bunun yanı sıra etkili ve kaliteli öğretmen kadrolarına sahip olan Temel Liseler aynı zamanda öğrencilerin normal bir lisede almış oldukları eğitimleri de verecektir. Bu açıdan öğrenciler hem okula hem de dershanelere gitmek zorunda kalmamıştır. Tek bir kurumda hem okulda almış olduğu eğitimi eksiksiz alacak hem de sınavlara aynı şekilde eksiksiz olarak çalışmaya devam edecektir. Farklı kurumlara gitmek zorunda kalmadığı gibi daha fazla ücret vermek zorunda da kalmayacaklardır. Özel liseye ya da devlet lisesine giden birçok öğrenci bu neden ile kaydını Temel Liselere aldırmıştır. Eğitim kenti olan başkent Ankara ‘da da sayısız dershane bulunmaktaydı. Bu karar ile bu dershanelerin birçoğu kendisini Temel Lise olarak değiştirdi. Aynı kalitede ve aynı eğitim seviyesiyle eğitim hayatına devam etmeye başladı. İki kurumun yaptığını sadece tek bir kurum üzerinde topladığı için bünyesinde mevcut öğrencilerin yanı sıra dershaneye daha öncesinden gitmeyen bireyler tarafından da tercih edilmeye kayıt yaptırılmaya başlandı. Ankara da dershane denildiğinde ilk akla gelen semt Kızılay'dır. Kızılay Temel lise açısından bu kadar zengin olmasının nedeni dershanelerin genellikle bu semtte varlıklarını sürdürmeleridir. Kızılay’ın hem dershane hem de temel lise açılırken yer olarak bu kadar tercih ediliyor olmasının nedeni ulaşım konusu ve merkezde yer almasıdır. Bir çok ilçeye ulaşımda hem metro hem de toplu taşıma olarak imkanı tanımaktadır. Bunun yanı sıra öğrencilerin toplanabileceği ve sosyalleşeceği mekanlar bulunur. Birçok ilçeye yakın olması dershanelerindeki ve eğitimindeki kalitesinin de bilinmesi , birçok öğrenciyi başarılara taşımış öğretmenlerin buradaki temel liselerde çalışıyor olması da Kızılay Temel lise seçimini etkilemektedir. Bugün sizlere Kızılay Temel lise konusunda bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Temel Lise Ankara konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

Ankara Temel Lisesi Ankaradaki temel lise ücretleri

Ankaradaki temel lise ücretleri

Haftalık 40 saat eğitim haftasonu bir gün 5 saatlik soru çözüm saatleri ve öğrencimizin istediği zaman derse giren öğretmenlerinden alabileceği birebir etütler mevcuttu.Kurumun sistemli ve güvenli olması tercihlerimizden de biriydi.

← Devamını Oku
Ankara Temel Lisesi Temel Lise Ankara

Temel Lise Ankara

Temel liselerin vermiş oldukları diplomalar normal devlet okullarında verilen diplomalar gibidir ve MEB onaylıdır. Temel lise Ankara ilinde oldukça fazladır. Daha öncesinden dershane olarak varlık gösteren temel liseler hemen hemen her semtte bulunmaktadır.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesi 10. Sınıflara verilen eğitim öğrencileri üniversiteye hazırlar niteliktedir. 10. Sınıflara 9. Sınıftaki eksiklerini tamamlamak amaçlı etütler ve bunun yanında yaz okulu yapılarak geçilen sınıfın ders tekrarı ve özeti yapılır.

Devamını Oku →

Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Devamını Oku →

Sınav Kaygısı

Günümüzün en büyük sorunu olan sınav kaygısı; ebeveynlerin çocukların ders başarılarını daima yetersiz bulması, diğer akranlarıyla kıyaslama yapması, çocuğun akademik başarısından tatmin olmama sonucu çocuğa yetersizlik hissini aşılamanın bir diğer adıdır.

Devamını Oku →

Ankara YKS Eğitimimiz

Yükseköğretim kurumları sınavı YKS yeni adıyla yürürlüğe girmiştir. Birçok öğrencinin korkulu rüyası olan bu üniversite sınavı öğrencilerin hayatlarının en önemli aşamasıdır.

Devamını Oku →

Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın

Bilindiği üzere dershanelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile kapanması ve sonrasında bu tarz kurumlara gösterilen yoğun talep üzerine Milli Eğitim Bakanlığının dershaneleri özel okullara dönüştürmesi sonucunda Temel Liseler gündeme gelmiştir.

Devamını Oku →
Kızılaydaki temel liseler

Kızılaydaki temel liseler

Sevgili arkadaşlar bu gün ki ikinci makalemde sizlere ilk makalemin son bölümünde de söylediğim gibi kızılaydaki temel liseler ve özel ortadoğulular güçlü eğitim temel lisesinden kısaca bahsetmeye çalışacağım.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Ankaradaki anadolu liseleri Kızılayın en iyi lisesi Temel Lise Ankara Kızılay Temel Lise Ankaradaki temel lise ücretleri KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Kızılaydaki temel liseler ANKARADAKİ TEMEL LİSELER DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE KURUM VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ Kızılay Anadolu Lisesi TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE AVANTAJLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI Temel Lise Avantajları Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Kısa Bir Mola Verin! Temel Lise Sınav Sistemleri Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Fiyatları Temel Liselerin Ayrıcalıkları Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Türkiyedeki Lise Çeşitleri Temel Lise Sosyal Yaşam Temel Lise Nedir? Neden Temel Lise? YKS Nedir? Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Ankara Temel Lise Ankara YKS Eğitimimiz Sınav Kaygısı Temel Lise Anlayışımız Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık YKS Eğitimi Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Veli Bilgilendirme Ankaradaki En İyi Dershane Özel Öğretim Kursu Ankara YGS-LYS Kursu Ankara Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular