Kızılay Anadolu Lisesi

Yayımlanma Tarihi 25.9.2018


Kızılay Anadolu Lisesi

Yaz tatiline kısa bir zaman kaldı. Çoğu öğrencinin bu süreci iple çektiğini görebiliyoruz. Kimi öğrenci üzerinden sınav stresini, sınavın yorgunluğu atmayı beklerken kimi öğrencinin de senenin ders yoğunluğunu, uykusuz geçen sınav marotonlarının yorgunluğunu üzerinde atması için en büyük fırsat olarak görürler. Ülkemizde üç ay olarak belirlenen yaz tatilinde öğrenciler senenin yorgunluğunu atmaktadır. Fakat üç aylık bu uzun süreç öğrencinin sene içerisinde işledikleri derslerin unutulması için yeterli bir süreçtir. Bu süreci iyi değerlendiren öğrenciler önünde yer alan üniversiteye ve liseye giriş sınavlarında istedikleri başarıyı elde edebilecektir. Bu süreci iyi değerlendirmeyen öğrenciler ise asıl dönem başladığında bir aylık bir zaman içerisinde okula adapte olmaya ve bir önceki senenin konularını hatırlamaya çalışırken bulurlar kendilerini. Özellikle bir sonraki senesi sınav senesi olacak öğrenciler için büyük bir avantajdır üç aylık tatil. Evet bunlardan bahsederken çoğu öğrencinin ‘’ Yaz tatilinde de mi ders çalışacağız . ‘’ dediğini duyar gibiyiz. Tabi tatil sürecinde dönemin içerisinde olduğu gibi yoğun programlarla çalışmaktan bahsetmiyoruz. Yaz döneminde yapacağınız ufak çalışmalar ile beraber hem dönem içerisinde öğrendiğiniz dersleri ve konuları unutmamış olursunuz. Bir diğer artı yönü ise çoğu öğrencinin üç aylık süreci tatil yaparak geçireceğini söylersek sizin çalıştığınız takdirde rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bireysel ders çalışmanın yanında kurumlar tarafından yapılan yaz kamplarına dahil olabilirsiniz. Hatta kurumların düzenlediği yaz kamplarına katılmanız sizler için daha sağlıklı olacaktır. Belli bir düzen içerisinde bir süreliğine ders çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Kızılay Anadolu Lisesi  öğrencilerimizin tatil süreçlerini verimli geçirmeleri adına ve matematiğe dair sıkıntılarını gidermek adına matematik yaz kampı düzenlemekteyiz. Kızılay Özel Anadolu Liseleri olarak 2002’de başladığımız eğitim yolculuğumuzda öğrenci odaklı eğitimi benimsiyerek onların eksiklerini tamamlayıp karşılarına çıkıcak olan sınavlarda başarıyı elde etmelerini sağladık. Kızılay Özel Anadolu Liseleri'nde yer alan öğrencilerimizin matematiğe dair birçok problemini halledip onları rakiplerinden bir adım önde olmalarını için çalıştık. Bünyemizde yer alan Kızılay Temel lise , liseye hazırlık grupları ve üniversiteye hazırlık gruplarında eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz. Dönem içinde öğrencilerimize sağladığımız matematik ağırlıklı ders programının yanında bir diğer avantajımız olan yaz kampından bahsedelim. Ortadoğulular eğitim kurumları matematik yaz kampı iki bölüm şeklinde gerçekleşmektedir. İlk bölüme katılamayan öğrenciler için düşünülen ikinci bölüm ile beraber öğrencilerimiz istedikleri tarihler arasında kampa katılma imkanı yakalar. Ortadoğulular eğitim kurumları yaz kampının ilk bölümü 25 haziran tarihinde başlayıp 20 temmuz tarihinde son bulmaktadır. İkinci bölüm ise 23 temmuz tarihinde başlayıp 17 ağustos tarihinde son bulmaktadır. Çankaya Özel Anadolu Lisesi   olarak yaz kampındaki süreçten bahsedelim. Öncelikle öğrencilerimizi seviye tespit sınavına almaktayız. Sınava giren öğrencileri matematik seviyelerine göre sınıflara yerleştirmekteyiz. Bunun sebebi ise öğrencilerin eksikleri doğrultusunda ilerlemek içindir. Kızılay Özel Anadolu Liseleri olarak öğrencileri sınıflara yerleştirdikten sonra yaz kampı sürecine başlamaktayız. Öğrenciler haftanın beş günü ders görmektedir. Her gün beşer saatten yoğun matematik dersine alınan öğrenciler matematik alanında kendini geliştirmiş uzman, özverili öğretmen kadromuz sayesinde bir ayın sonunda matematiğe dair birçok problemini gidermiş olur. Dönem içinde gördüğü eğitimin dışında eksiklerini kapatmaya yönelik düşünülen kamp sürecinde sınıflarda 8-10 kişi yer almaktadır. Böylelikle her öğrenci dersin her saniyesi hakim bir şekilde kamp süreci geçirmiş olur. Kızılay Anadolu Lisesi  olarak matematik öğretmenleri derste dağıttığı matematik konu bitiminden sonra dağıtılan testler sayesinde öğrenci işediği konuyu test üzerinden görme imkanı yakalar. Öğrencilerimize sağladığımız bu ayrıcaklıkla beraber daha asıl dönem başlamadan matematik dersine dair problemlerini gidermiş ve diğer derslere daha kolay odaklanmamalarını sağlamaktayız.

Tatil süreçlerini verimli mi geçirmek istiyorsunuz, rakiplerinizden bir adım önde olmak sınavlarda hakettiğiniz başarıyı elde etmek mi istiyorsunuz ? Sizin için doğru adres Kızılay Ortadoğulular Temel Lisesi ve Çankaya Ortadoğulular Özel Anadolu Lisesi'dir.

TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM

Ortadoğulular temel lisesi olarak kalabalık sınıflar yerine 10-12 kişilik sınıflarda öğrencilerin rahat ders dinleyebileceği bir şekilde derse odaklanabileceği  eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz

← Devamını Oku

EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ

Eğitim hayatının temel taşı olarak gördüğümüz öğretmenler geleceğin doktorlarını, mühendislerini, öğretmenlerini yetiştirmektedir. Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün de öğretmenlerimize hitap ettiği gibi ‘’ Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır.

Devamını Oku →

Kızılay Anadolu Lisesi

Tatil süreçlerini verimli mi geçirmek istiyorsunuz, rakiplerinizden bir adım önde olmak sınavlarda hakettiğiniz başarıyı elde etmek mi istiyorsunuz ? Sizin için doğru adres Kızılay Ortadoğulular Temel Lisesi ve Çankaya Ortadoğulular Anadolu Lisesi`dir.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara