Kısa Bir Mola Verin!

Yayımlanma Tarihi 19.9.2018


Kısa Bir Mola Verin!

Eğitim döneminde en zorlu süreç olarak hep sınav seneleri gösterilmektedir. Aslında baktığımızda doğru bir düşünce olarak görebiliriz. Öğrencinin o seneye kadar öğrendikleri bilgileri okul sınavları hariç büyük çapta kullabilecekleri yerdir. Gerek üniversiteye giriş gerek liseye giriş sınavlarında öğrenci ilkokuldan bu yana kadar gördüğü çalıştığı bütün derslerin karşılığını gördüğü hayatlarına yön verecek olan tek yerdir diyebiliriz aslında. Sınav sürecinde öğrenci  öğrenci yoğun bir stres ve birçok şeyden feragat ederek kendilerini ders çalışmaya vermektedir. Bu süreç içerisinde öğrenci yer yer sınavdan bunalarak ders çalışmayı bırakabildiklerini görmekteyiz. Aslında bu konuda iki farklı yanlış görmekteyiz. İlki öğrecinin her şeyi bir kenara ikinciside öğrencinin sınavdan bunalarak dersleri bırakmasıdır. Öğrenci bu süreç içerisinde ne kadar ders çalışması gereksede bile kısa bir mola vermek her öğrencinin hakkıdır. Öğrencinin vereceği kısa molalar ile beraber hem sınava daha motive olduğunu hem de daha iyi başarılar sağladığını görmekteyiz. Bunun yanında bir seneleri bile olsa bütün zamanlarını derse ayıran öğrencinin daha çok başarısızlıkla karşılaştığını ve yoğun stresli bir sene geçirdiğini görmekteyiz. Sınavı hayatlarının sonu olarak düşünen öğrencilerinde geçen her saniyenin onlar için değerli olduğunu düşünerek boş vakit geçirmediklerini görmekteyiz. Sınav senesi bir yana birey gündelik yaşantısında kendisine vakit ayırmadığı keyif alamayacağı bir aktivite yapmadıktan bir süre sonra bunaldığını görmekteyiz. Özellikle sınav senelerinde düşülen bu hata öğrencinin bir sene kaybetmelerine bile neden olabilir. Sınava kısa bir mola...

Peki öğrenci nasıl bir mola ile sınav senelerinde nefes alabilir ? Öğrenci ister istemez kendi kendine böyle sorular sorabilir. Bunun hakkında kesin bir şey söyleyemeyiz. Sınava kısa bir mola öğrenciden öğrenciye değişmektedir. Öğrencinin alışkanlıkları, yapmaktan mutlu olduğu şeyler onun sınav senesinde nefes almasına yardımcı olacaktır. Ama tavsiye edilenlere baktığımızda öğrencinin sınava hazırlandığı süreçte sinemaya, tiyatroya veya bir takım gezilere giderek sınav senelerinden kafalarını dağıtıcak fırsat bulabilir. Gerek liseye hazırlanan gerek üniversiteye hazırlanan öğrencilerde bu tip kısa molalara ihtiyaç duymaktadır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak sınava kısa bir mola konusunda kurumlarada büyük görevler düştüğünü görmekteyiz. öğrenciye sağlayacağı imkanların yanında onlara nefes olacak bir zaman ayırmaları gerektiğini düşünmekteyiz. Bu alanda çeşitli imkanlara sunmaya çalışan kurumumuz hem üniversite ve liseye öğrenciyi hazırlarken hem de onlara nefes almaları için fırsat sunmaktadır. Ankara dershanesi olarak üniversiteye hazırlık, liseye hazırlık vem ezun gruplara eğitim öğretim hizmeti sunmaktayız. Öncelikle Ankara dershanemizin öğrencilere sınav senelerinde sunduğumuz imkanlardan ardından sınava kısa bir mola başlığı altında nasıl aktiviteler sunduğumuzdan bahsedelim. Öncelikle Ankara dershanesi olarak butik eğitim anlayışı ile ilerlediğimiz süreçte sınıflarda az sayıda öğrenci barındırmaktayız. Bunun yanında bireysel etüt kolaylıkları, zengin kaynaklar, yaz ve yarıyıl kampları gibi çeşitli fırsatlar sunmaktayız. Ankara dershanesi olarak sınav stresi yaşayan öğrencilerimiz için psikolojik danışmanlık gibi imkanlar sunarken sınav senelerinde nasıl bir yol izlemesi ve nasıl bir lise, üniversite seçiminde bulunmaları gerektiği konusunda eğitim koçluğu desteği sunmaktayız. Ankara dershanesi olarak aktif rehberlik kadromuz sayesinde her öğrenci ile birebir ilgilenerek nasıl verimli ders çalışmaları gerektiği konusunda onlara yardımcı olmaktayız. Eğitim konusunda öğrenciyi tamamlamanın yanında onların nefes alabilmeleri için çeşitli etkinlikler sunmaktayız. Ankara dershanesi olarak sınava hazırlanan öğrencilerimizi motive etmek adına üniversite ve lise ziyaretlerine götürmekteyiz. Bunun yanında Ankara’nın imkanlarından yararlanarak Anıtkabir ziyaretlerine, düzenlenen kitap fuarlarına götürmekteyiz. Ankara dershanesi olarak düzenlediğimiz gezilerin yanında eğitim seminerleri ile öğrencinin hem nefes almasını hem de bilgi edinmesini sağlamaktayız.

Ankara dershanesi olarak sınavlara en iyi şekilde hazırlanmanın yanında sınava kısa bir mola vermeye hazırmısınız.

Temel Lise Sınav Sistemleri

2017-2018 eğitim öğretim yılına büyük değişiklerle başladık. Birkaç senedir uygulamada olan üniversite ve liseye giriş sınavlarının değişmesi ile beraber veliler ve öğrenciler tedirginlik yaşamıştır.

← Devamını Oku

Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı

Matematik birçok öğrencinin problem yaşadığı derslerin başında gelmektedir. Bu problemin kaynağı olarak temel gelen zayıflığın yanında yeteri kadar ders çalışmama ve soru çözmeme olarak söyleyebiliriz.

Devamını Oku →

Ankaradaki En iyi Dershane

Ankara Türkiye üzerinde ikinci kalabalık şehirdir. Lise ve üniversiteye hazırlanan birçok öğrenci kitlesi olması sebebiyle öğrenciler ve veliler yoğun olarak  Ankara‘da ki en iyi dershaneleri araştırmaktadır.

Devamını Oku →

Neden Temel Lise?

Son yıllarda dershanelerin kapatılması ile birçok dershane kurucusu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı destekli temel lise başlığı altında eğitim öğretim merkezi açılmıştır. Son üç yıl içerisinde yapılan bu değişikliklerle beraber temel liseler popüler hale gelmiştir.

Devamını Oku →

Dershanelerden Temel Liseye Geçiş

2014 yılında TBMM tarafından Özel Öğretim Kurumları Kanununda yapılan değişiklik ile dershane olarak bilinen özel eğitim kurumlarının 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere faaliyetlerine son verilmesine karar verilmiştir.

Devamını Oku →

Temel Liselerin Ayrıcalıkları

Bilindiği üzere dershanelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile kapanması ve sonrasında bu tarz kurumlara gösterilen yoğun talep üzerine Milli Eğitim Bakanlığının dershaneleri özel okullara dönüştürmesi sonucunda Temel Liseler gündeme gelmiştir.

Devamını Oku →

Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın

Bilindiği üzere dershanelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile kapanması ve sonrasında bu tarz kurumlara gösterilen yoğun talep üzerine Milli Eğitim Bakanlığının dershaneleri özel okullara dönüştürmesi sonucunda Temel Liseler gündeme gelmiştir.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara