Eğitimlerimiz

Yayımlanma Tarihi 18.9.2018


Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. İşte bu özel öğretim kurumları TEMEL LİSE dir.
    Milli Eğitim Bakanlığı, desteklediği temel liselere teşvik denilen bir pay ayırmıştır. Çocuklarını özel okulda okutmak isteyen velilere devlet tarafından verilen bu teşvik payı ile veliler öğrencilerinin okul ücretinin bir kısmını ödemiş olur. Özel okul olan temel liseler, dönem sonunda diploma verme yetkisine sahiptir.
    Öğrencilerin devlet okullarının eğitimlerinin yetersiz kalması sonucunda temel liseye yönelmeleri sonucunda çok fazla okul faaliyet göstermiştir. Fakat ticari amaç gütmeden kaliteli eğitim veren liseler yok denecek kadar azdır. Bu sayılı liselerden biri de Özel Ortadoğulular Temel Lisesi dir.

    Ankara ’nın merkezi Kızılay ’da yedi katlı binasıyla hizmet veren Özel Ortadoğulular Temel Lisesi ’ de dershane kökenli olup dönüşüm sürecinde gereken tüm şartlara uyduğu için özel okul olarak devam etmiştir. Temel lisemizin en büyük avantajı okul-dershane ikileminde olan öğrencileri uzak tutmak olmuştur. Böylece maddi ve manevi yıpranan veli ve öğrenciler tercihini okulumuzdan yana kullanmıştır.
Özel Ortadoğulular Temel Lisesi olarak programımız Eylülün ilk haftası başlayarak Haziran ayının ikinci haftasına kadar devam eder. Hafta içi beş gün olan okulumuz günlük 8 saat olmak üzere haftada 40 saat ders verir. Ders saatleri dışında sınıflarda öğrencilerin eksiklerini tamamlamak için grup etütleri yapılır. Ayrıca konuları pekiştirmek, değişik soru tekniklerini görmek adına da her gün soru çözüm saatleri programı uygulanır. Birebir etüt programı da uygulayan Özel Ortadoğulular Temel Lisesi, öğrencilerimize bir program dâhilinde etütlerini alabilirler.  Hafta sonu dersimiz olmamakla beraber öğrenciler dilerlerse okula gelip ders çalışabilirler.

Özel Ortadoğulular Temel Lisesi ’nde öğretmenler öğrencilerine günlük, haftalık ve aylık ödevler vermektedir. Akabinde ödev kontrolleri düzenli olarak yapılıp ödev sonuçlarına göre öğrencilerin yanlışları tespit edilip ek ders takviyesi yapılır.
Özel OrtadoğulularTemel Lisesi sadece öğrencilerine bilgi vermekle yetinmez. Aynı zamanda onları geleceğe hazırlar. Rehber öğretmenleri, uzman psikolog doktoru ve sınıf öğretmenleri ile ekip halinde öğrencilerin her türlü problemi, endişeleri olsun mutlulukları, sevinçleri olsun her zaman onların yanında olmuş, topluma faydalı birer birey olarak yetişmeleri için ellerinden geleni yapmaktadırlar.
Özel Ortadoğulular Temel Lisesi, yalnız öğrencileriyle değil aynı zamanda velileriyle de her zaman irtibat halinde olmaktadır. Veli Bilgilendirme Sistemi adı altında öğrencilerin sınav sonuçlarından devamsızlığına kadar tüm konularda bilgi verip toplantılar yaparak öğrencilerin durumları hakkında ortak hareket etmeye çalışırlar.

 

İyi Üniversitenin Yolu Özel Ortadoğulular Temel Lisesi

İyi bir üniversitenin yolu kaliteli bir okuldan geçeceğine inanan Özel Ortadoğulular Temel Lisesi, öğrencilerine disiplinden taviz vermeden yıllardır edindikleri bilgi ve tecrübeleri ile müfredata uygun bir şekilde alanlarında uzman eğitim kadrosuyla üniversite sınavına hazırlık eğitimini temelden vermektedir. Veliler, gözleri arkada kalmadan aile sıcaklığında, güvenilir bir ortamda çocuklarının en iyi eğitimi almalarını istiyorlarsa Özel Ortadoğulular Lisesi doğru adrestir


Temel Lise 9. Sınıflar

9.sınıf öğrencileri oldukça acemi ve korkak olmaktadır. Liseye atılan ilk adım olan 9.sınıfta ders yükü artmakta ve ilk etapta öğrenciler okul değiştirmiş bir üst kademeye geçmiş olmaktadırlar.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesi 10. Sınıflara verilen eğitim öğrencileri üniversiteye hazırlar niteliktedir. 10. Sınıflara 9. Sınıftaki eksiklerini tamamlamak amaçlı etütler ve bunun yanında yaz okulu yapılarak geçilen sınıfın ders tekrarı ve özeti yapılır.

Devamını Oku →

Temel Lise 11. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesinde verilen 40 ders saati Ve bu ders saatine müfredatta olan öğrenciye faydası olmayan dersler dahil edilmemekte tamamen öğrencinin üniversite kazanması için gerekli ders neyse bu yönde öğrenim verilmektedir. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf olarak bir lise neyse aynısı olan temel lise öğrencilerimizin normal bir liseye giden öğrenciden çok daha fazla avantajı vardır.

Devamını Oku →

Temel Lise 12. Sınıflar

Ortadoğulular Temel lisesi olarak öğrencilere en etkin eğitimi sunmaktayız. 12. Sınıfa giden öğrencilerin hem ders başarıları hem önlerinde olan YKS sınavı ile mücadele ederken onların yanında olmaktayız.

Devamını Oku →

Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Devamını Oku →

Rehberlik

Ankara Kızılay da bir çok temel lise bulunmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi de sizler için Bakanlıklar Atatürk Bulvarı 135 numarada hizmet vermektedir. Yıllardır eğitim alanında hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumu her alanda gösterdiği başarıyı temel lise alanında da kanıtlamış bir kurumdur.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara