EĞİTİMDE TEMEL LİSE

Yayımlanma Tarihi 22.9.2018


EĞİTİMDE TEMEL LİSE

Eğitim süreci hayatımızın en önemli bölümünü kapsamaktadır. Kendi içerisinde kademelere ayrılan eğitim sürecinde her kademe büyük önem taşımaktadır. İlkokuldan başlayan eğitim hayatımız üniversitenin sonuna kadar devam etmektedir. Bireyin isteğine göre üniversitenin sonunda devam etmektedir. Fakat bunların içerisinde en önemli dönem olarak liseyi söylebiliriz. Bunun nedeni ise öğrenciler bu dönem içerisinde hayatlarına büyük ölçüde şekil verecek olan üniversite sınavına girmektedirler. Bu dönem bir yanda fiziksel olarak değişim yaşadıkları dönemdir. Bu dönemde çocuklarımız ergenlik dönemine girmektedirler. Hem sınava çalışma hem de ergenlik dönemleri içerisinde olan çocuklarımız için oldukça zorlu bir dönemi oluşturmaktadır. Bu sebeple çocuklarımızın bu dönemde gittikleri lise büyük bir önem taşımaktadır. Öğrenciyi sınava hazırlamanın yanında bu önemli dönemlerinde onlara destek olmaları gerekmektedir. Günümüzde öğrencilerin vakitlerini evlerinden daha çok okullarda geçirdikleri gözden kaçınılmaz bir gerçektir.  Bu sebeple lisenin önemi bir kat daha artmıştır.

Ortadoğulular Eğitim kurumları Temel Lisesi olarak 2002’den bu yana eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz. İlk yıllarında butik dershane olarak hizmet veren kurumumuz ilerleyen seneler içinde temel lise olarak hizmetlerine devam etmektedir. Dershanecilik sektöründe başarısını ispatlayan Ortadoğulular eğitim kurumları temel lisede elde ettiği başarısı ile beraber kendini ispatlamıştır. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak temel lise anlayışımızdan öğrencileri üniversite hazırlama sürecimizden ve bu önemli dönemlerinde onlara nasıl katkıda bulunduğumuzdan kısaca bahsedelim. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak kayıt olan öğrencilerimiz ilk önce olarak psikolojlar ve eğitim danışmaları ile görüşmelerini sağlamaktayız. Bu görüşmelerin amacı ise her öğrenciyi yakından tanımak adına yapılmaktadır. Bu görüşmelerin ardından öğrencilerin sınıflarını belirlemek adına seviye tespit sınavı uygulamaktayız. Ankara Temel Lise olarak sene içinde seviye tespit sınavlarını ve deneme sınavlarını sık aralıklar içerisinde uygulamaktayız. Bu sayede öğrenciler konu eksiklerini görüp kendilerini tamamlama fırsatını imkanı yakalamaktadır. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak diğer lise çeşitlerine oranla daha çok sınav odaklı eğitim öğretim hizmeti sunmaktayız. Öğrencilerin üniversite sınavında başarı sağlamasına katkı sağlamayacak derslerin yerine onların akademik yaşantılarına ve karşılarına çıkıcak olan sınava hazırlayacak derslerin yoğunlukta olduğu eğitim anlayışı ile ilerlemekteyiz. Ortadoğulular eğitim kurumlarının en büyük avantajlarından biride bünyesinde yer alan alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmenlerimizdir. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak benimsediğimiz butik eğitim anlayışı ile beraber sınıflardaki öğrenci sayısını 8 – 10 arasında değişiklik göstermektedir. Bu sayede öğrenciler özel ders alıyormuş gibi ders süreci geçirme imkanı sunuyoruz. Temel Lisemizde öğrencilerimize sağladığımız bireysel etüt kolaylığı ile beraber öğrenciler anlamadığı konuları ve çözemediği soruları öğretmen öğrenci şeklinde birebir çözüm bulmaktadır. Ankara Temel Lisesi olarak öğrencilerimize sağladığımız üniversite sınavına uygun kaynaklar, soru bankaları ve konu testleri ile beraber onları karşılarına çıkıcak olan sınavlara en doğru biçimde hazırlanmalarını sağlamaktayız. Öğrencilerimizin üzerinde var olan sınav kaygılarını ve telaşlarını gidermek adına bünyemizde yer alan psikologlarımızda her öğrenci ile birebir seanslar düzenleyerek onların eğitim hayatlarına ailelerinden sonra en büyük destekçileri olmaktadır. Bunun yanında yarıyıl kampları ve matematik yaz kampları ile öğrencilerimizin en iyi şekilde lisenin ilk yıllarından itibaren üniversite sınavlarına hazırlanmaktadır.

Ankara’nın en iyi temel lisesi olan kurumumuza sizleride bekleriz.


Temel Lise 9. Sınıflar Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıflar Eğitimlerimiz Eğitim Etüt Sistemi Rehberlik Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları Herkes İçin Geçerli Verimli Ders Çalışma Kuralları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankara`daki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER KIZILAYDAKİ TEMEL LİSELER