EĞİTİMDE TEMEL LİSE

Yayımlanma Tarihi 22.9.2018


EĞİTİMDE TEMEL LİSE

Eğitim süreci hayatımızın en önemli bölümünü kapsamaktadır. Kendi içerisinde kademelere ayrılan eğitim sürecinde her kademe büyük önem taşımaktadır. İlkokuldan başlayan eğitim hayatımız üniversitenin sonuna kadar devam etmektedir. Bireyin isteğine göre üniversitenin sonunda devam etmektedir. Fakat bunların içerisinde en önemli dönem olarak liseyi söylebiliriz. Bunun nedeni ise öğrenciler bu dönem içerisinde hayatlarına büyük ölçüde şekil verecek olan üniversite sınavına girmektedirler. Bu dönem bir yanda fiziksel olarak değişim yaşadıkları dönemdir. Bu dönemde çocuklarımız ergenlik dönemine girmektedirler. Hem sınava çalışma hem de ergenlik dönemleri içerisinde olan çocuklarımız için oldukça zorlu bir dönemi oluşturmaktadır. Bu sebeple çocuklarımızın bu dönemde gittikleri lise büyük bir önem taşımaktadır. Öğrenciyi sınava hazırlamanın yanında bu önemli dönemlerinde onlara destek olmaları gerekmektedir. Günümüzde öğrencilerin vakitlerini evlerinden daha çok okullarda geçirdikleri gözden kaçınılmaz bir gerçektir.  Bu sebeple lisenin önemi bir kat daha artmıştır.

Ortadoğulular Eğitim kurumları Temel Lisesi olarak 2002’den bu yana eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz. İlk yıllarında butik dershane olarak hizmet veren kurumumuz ilerleyen seneler içinde temel lise olarak hizmetlerine devam etmektedir. Dershanecilik sektöründe başarısını ispatlayan Ortadoğulular eğitim kurumları temel lisede elde ettiği başarısı ile beraber kendini ispatlamıştır. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak temel lise anlayışımızdan öğrencileri üniversite hazırlama sürecimizden ve bu önemli dönemlerinde onlara nasıl katkıda bulunduğumuzdan kısaca bahsedelim. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak kayıt olan öğrencilerimiz ilk önce olarak psikolojlar ve eğitim danışmaları ile görüşmelerini sağlamaktayız. Bu görüşmelerin amacı ise her öğrenciyi yakından tanımak adına yapılmaktadır. Bu görüşmelerin ardından öğrencilerin sınıflarını belirlemek adına seviye tespit sınavı uygulamaktayız. Ankara Temel Lise olarak sene içinde seviye tespit sınavlarını ve deneme sınavlarını sık aralıklar içerisinde uygulamaktayız. Bu sayede öğrenciler konu eksiklerini görüp kendilerini tamamlama fırsatını imkanı yakalamaktadır. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak diğer lise çeşitlerine oranla daha çok sınav odaklı eğitim öğretim hizmeti sunmaktayız. Öğrencilerin üniversite sınavında başarı sağlamasına katkı sağlamayacak derslerin yerine onların akademik yaşantılarına ve karşılarına çıkıcak olan sınava hazırlayacak derslerin yoğunlukta olduğu eğitim anlayışı ile ilerlemekteyiz. Ortadoğulular eğitim kurumlarının en büyük avantajlarından biride bünyesinde yer alan alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmenlerimizdir. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak benimsediğimiz butik eğitim anlayışı ile beraber sınıflardaki öğrenci sayısını 8 – 10 arasında değişiklik göstermektedir. Bu sayede öğrenciler özel ders alıyormuş gibi ders süreci geçirme imkanı sunuyoruz. Temel Lisemizde öğrencilerimize sağladığımız bireysel etüt kolaylığı ile beraber öğrenciler anlamadığı konuları ve çözemediği soruları öğretmen öğrenci şeklinde birebir çözüm bulmaktadır. Ankara Temel Lisesi olarak öğrencilerimize sağladığımız üniversite sınavına uygun kaynaklar, soru bankaları ve konu testleri ile beraber onları karşılarına çıkıcak olan sınavlara en doğru biçimde hazırlanmalarını sağlamaktayız. Öğrencilerimizin üzerinde var olan sınav kaygılarını ve telaşlarını gidermek adına bünyemizde yer alan psikologlarımızda her öğrenci ile birebir seanslar düzenleyerek onların eğitim hayatlarına ailelerinden sonra en büyük destekçileri olmaktadır. Bunun yanında yarıyıl kampları ve matematik yaz kampları ile öğrencilerimizin en iyi şekilde lisenin ilk yıllarından itibaren üniversite sınavlarına hazırlanmaktadır.

Ankara’nın en iyi temel lisesi olan kurumumuza sizleride bekleriz.

İletişim

Ankara Temel Lise İletişim 0 312 418 20 08

← Devamını Oku

TEMEL LİSE AVANTAJLARI

Eğitim hayatı uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu süreç içerisinde her dönem büyük bir önem taşımaktadır. Fakat lise döneminin diğer eğitim dönemlerine oranla daha büyük bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Devamını Oku →

Temel Lise 9. Sınıflar

9.sınıf öğrencileri oldukça acemi ve korkak olmaktadır. Liseye atılan ilk adım olan 9.sınıfta ders yükü artmakta ve ilk etapta öğrenciler okul değiştirmiş bir üst kademeye geçmiş olmaktadırlar.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesi 10. Sınıflara verilen eğitim öğrencileri üniversiteye hazırlar niteliktedir. 10. Sınıflara 9. Sınıftaki eksiklerini tamamlamak amaçlı etütler ve bunun yanında yaz okulu yapılarak geçilen sınıfın ders tekrarı ve özeti yapılır.

Devamını Oku →

Temel Lise 11. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesinde verilen 40 ders saati Ve bu ders saatine müfredatta olan öğrenciye faydası olmayan dersler dahil edilmemekte tamamen öğrencinin üniversite kazanması için gerekli ders neyse bu yönde öğrenim verilmektedir. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf olarak bir lise neyse aynısı olan temel lise öğrencilerimizin normal bir liseye giden öğrenciden çok daha fazla avantajı vardır.

Devamını Oku →

Temel Lise 12. Sınıflar

Ortadoğulular Temel lisesi olarak öğrencilere en etkin eğitimi sunmaktayız. 12. Sınıfa giden öğrencilerin hem ders başarıları hem önlerinde olan YKS sınavı ile mücadele ederken onların yanında olmaktayız.

Devamını Oku →

Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Devamını Oku →

Rehberlik

Ankara Kızılay da bir çok temel lise bulunmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi de sizler için Bakanlıklar Atatürk Bulvarı 135 numarada hizmet vermektedir. Yıllardır eğitim alanında hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumu her alanda gösterdiği başarıyı temel lise alanında da kanıtlamış bir kurumdur.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara