EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ

Yayımlanma Tarihi 26.9.2018


EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ

Eğitim hayatının temel taşı olarak gördüğümüz öğretmenler geleceğin doktorlarını, mühendislerini, öğretmenlerini yetiştirmektedir. Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün de öğretmenlerimize hitap ettiği gibi ‘’ Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. ‘’ Bu sözlere istinaden Atatürk’ün öncülüğünde gelecek nesilleri yetiştirmek adına var olan öğretmenlerimiz öğrenciyle olan ilişkileride büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise bir öğrenci ne kadar öğretmeni seviyorsa derside o kadar sever. Misal olarak günümüzde birçok öğrencide matematik dersinde sıkıntılar görülmektedir. Temelden gelen bu eksikliğin asıl nedeni ise öğrencinin ilkokul çağlarında karşılaştığı matematik dersi ve matematik öğretmenidir. Öğrenci öğretmeni sevmediği ve derse karşı ön yargısı ile öğrencinin ilerleyen karşısında büyük bir sorun olarak çıkar. Bu sadece matematik dersi içinde değildir. Diğer dersler içinde geçerlidir. Bir başaka örnek verecek olursak. Türkçe öğretmenini seven bir öğrencinin Türkçeye olan ilgiside artabilir. Hatta küçük yaşlardan itibaren başlayan meslek hayallerinin içerisine Türkçe öğretmenliğinide eklediğini görürüz. Sıraladığımız sebepler ve örnekler üzerinde öğretmenin öğrenciye olan tutumunun ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Öğretmen dediğimiz sadece dersi anlatıp gitmemelidir. Geleceğe şekil verecek olan birer etken olan öğretmenler öğrencileri ile gerekli disiplini koruduktan sonra onların yer, geldiğinde birer ebeynleri olmalılardır. Kişisel sorunlarında veya eğitimde yönlendirmede, eksiklerini tamamlamada onların yanlarında yer almalıdır. Küçük yaşlarda veya ergenlik döneminde pek çok öğrencinin kendine rol model aradıklarını görmekteyiz. Ailelerinden daha çok öğretmenlerini gören öğrencilerin genellikle rol model olarak öğretmenlerini almaktadır. Bu sebeple  öğretmenler davranışları ile öğrenciye iyi bir rol model olmalıdır. Öğretmenlerin yapması gerekenleri vurguladıktan sonra bir diğer önemli husus olan kurumlarında bünyelerinde yer alan öğretmenlerin bu doğrultuda seçilmesi gerektiğini söylemekte fayda var. Bir kurumun öğretmenleri ne kadar iyiyse o kurum iyidir ve öğrencileri o kadar başarılıdır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak alanında kendini geliştirmiş, deneyimli, özverili öğretmen kadromuz sayesinde örencilerimizi gelecek nesillere taşımaktayız. 2002 yılında eğitim hayatına ilk girdiğimiz yıllarda beş altı ODTÜ mezunu öğretmenlerimiz tarafından butik dershane olarak açılan kurumumuz az sayıda öğrenciyi alarak onları üst seviyede başarıya ulaştırmıştır. Her geçen gün büyüyen ailemiz  ve başarı ivmemizle beraber bünyemize temel lise, matematik kursu, yabancı dil kursu ve özel öğretim kursunu dahil ettik. Ve ailemiz daha geniş bir hal aldı. Bugün ki yazımızda temel lise verilen eğitim ve öğrenmen öğrenciden bahsedeceğiz. Ankara temel lise olarak öncelikle öğrencilerimize sağladığımız eğitim avantajlarımızdan daha sonrada öğretmenlerimizden bahsedelim. Ankara temel lise bünyesinde de butik eğitim anlayışını benimsemekteyiz. Bu sayede sınıflarda 8-10 öğrenci yer almaktadır. Her öğrencinin derslerden verim alarak ayrılması bizim için önemli bir husustur. Ankara temel lisesi olarak öğrencilerimizi lisenin ilk yıllarından itibaren üniversite sınavına hazırlamaktayız. Böylelikle öğrenci son senesini kaygısız ve kendinden emin bir şekilde ilerleme fırsatı yakalar. Sağladığımız bu fırsatların yanında dönem içerisinde düzenlenen deneme sınavları, bireysel etüt kolaylıkları, zengin kaynaklar, yarıyıl ve matematik yaz kampı, eğitim koçluğu desteği, psikolojik danışmanlık desteği ve aktif rehberlik kadrosu yer almaktadır. Ankara temel lisesi olarak kurumumuzun ve öğrencilerimizin en büyük avantajları olan öğretmenlerimizdir. Alanında kendini geliştirmiş öğretmenlerimiz güler yüzlü, her öğrencinin seviyesine inebilen gerektiğinde onların ebeveynleri olmaktadır. Özverili olan öğretmenlerimiz her öğrencinin dersten verim alarak ayrılması için çalışmaktadır. Öğrencilerin eksiklerini tamamlamak ve onların karşılarına çıkacak herhangi bir sınav karşısında başarı sağlamalarını kendilerine görev edinmişlerdir. Öğrencilere bir şeyler öğretmenin yanında onların dersi sevmelerinide sağlamaktadır.

Ankara temel lisesinin öğrenci, öğretmen ilişkilerini daha yakından görmek adına sizleri de kurumumuzda görmekten mutluluk duyarız.


Temel Lise 9. Sınıflar Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıflar Eğitimlerimiz Eğitim Etüt Sistemi Rehberlik Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları Herkes İçin Geçerli Verimli Ders Çalışma Kuralları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankara`daki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER KIZILAYDAKİ TEMEL LİSELER