Rehberlik

Yayımlanma Tarihi 18.9.2018


Rehberlik

Ankara Kızılay da bir çok temel lise bulunmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi de sizler için bakanlık 135 numarada hizmet vermektedir. Yıllardır eğitim alanında hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumu her alanda gösterdiği başarıyı temel lise alanında da kanıtlamış bir kurumdur. Verdiği eğitim öğretim faaliyetlerinde kendini kanıtlamış olan Ortadoğulular temel lisesi öğrencilere ve velilere sunmuş olduğu rehberlik hizmetiyle de başarısını artırmaktadır. Birçok kurumda ki öğrencilerin en büyük sıkıntısı olmuş olan rehberlik servisi sorununu bilen ve buna göre önlemler alan Ortadoğulular Temel Lisesinde bir problem değil çözüm mercii olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Ankara Temel Lise Rehberlik Zümresi

Okulumuzda bulunan rehberlik zümremiz öğrencilerimiz okul içerisinde ki huzurunu sağlayıp başarıya ulaşmaları için disiplinli bir çalışmayla hareket etmektedirler. Rehberlik zümresi olarak öğrencilerin derslerinin sürekli takibi sağlayan öğretmenlerimiz eksik olunan konularda öğrencilerle görüşmeler yaparak onların derslerinin telafisin yapıp konu eksiği kalmaması için etütler yazmaktadır. Öğrencilerin genel durumlarını aileleri ile paylaşan rehber öğretmenlerimiz sürekli irtibat halinde oldukları için velilerimizin içi rahat etmektedir. Sadece problem olduğunda değil öğrencinin genel durumunu her zaman bilgilendirme yaparak paylaşmaktadırlar. Rehber öğretmen okuldaki temel taşlardan biridir. Rehberlik zümresi sağlam olmayan bir kurumun faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam etmesi çok mümkün olamamaktadır. Rehber öğretmen yol göstericisi konumundadır. Gerek idari anlamda gerek öğrenci anlamında önemli bir konumda bulunmaktadır.

Kurumumuzda bulundurmuş olduğumuz deneyimli kadrodan oluşan rehberlik zümresi öğrencilere nasıl bir yaklaşım tekniği sergilemesi gerektiğini bilen bu işin artık ehli olmuş kişilerden oluşturulmuştur.  Belirli aralıklar sınıfın geneline düzenlenen veli toplantılarıyla da rehberlik zümresi sizlerle kaynaşmak için bir araya gelmektedir. Öğrencinin başarısı veli-öğretmen ve öğrenci üçgeninden oluşmaktadır. Bu üç önemli unsur sac ayağı gibidir ve birisinden birisinin dengede durmuyor olması öğrenciyi olumsuz etkileyecektir. Rehber öğretmen zümremiz bu ayakları sağlıklı bir şekilde bir araya getirerek ayakları dengede tutma görevini başarıyla yerine getirmektedirler. Öğrencilere moral depolama konusunda uzmanlaşmış kadromuz öğrenciyi motive ederek onların derslere ilgisinin artmasını ve daha başarılı olmasını hedeflemekte bunun için de çabalamaktadırlar. Bunun dışında öğrencilerin kurum içerisindeki ve sınıf ortamında ki huzurunun sağlanması için de disiplinli bir çalışma içerisindedirler.

Öğrencilerin arasında oluşan bir problem söz konusu olursa eğer rehber öğretmenleri bu problemin en sağlıklı şekilde çözümlemesini sağlayarak ortadan kaldırmakta ve yeniden oluşmaması içinde önemler almaktadır. Ortadoğulular güçlü eğitim temel lisesinde okuyan tüm öğrencilerimizin gelecek planlarını dinleyen rehberlik zümremiz onların gelecek hayalleri doğrultusunda bir yol çizmeleri için destek olmaktadırlar. Rehberlik zümremiz aynı zaman da 12. Sınıf temel lisesi öğrencilerinin sınava hazırlanıp stres yapmaması için telkinler vermekte ve sınav sonuçları geldiği zamanda tercihlerini onların isteklerine ve geleceğin şartlarına göre yapmaktadırlar. Tercih döneminde kılavuz olan rehberlik zümremiz ince eleyip sık dokuyarak üniversitelerin kaç puanla nereye, hangi bölüme aldıkları ve hangisinin öğrenci için hem gelecek vaat ediyor olmasına hem de onun yetenek ve becerilerine uygun olmasına dikkat etmektedir. Sırf üniversite kazandırıp şu kadar öğrencimiz üniversite kazandı diyebilmenin mantığını ters bulan bir eğitim yuvası olan Ortadoğulular Güçlü Eğitim temel lisesi kişisel menfaatlerini değil öğrencinin menfaatlerini ilk planda hem kendi tutmaktadır hem de bu şekilde yetişmiş öğretmenleri rehberlik zümresine dahil etmektedir. Sizler de öğrenciniz kaliteli bir kurumda rahat ve huzur içinde okul hayatına devam etsin istiyorsanız Ortadoğulular temel lisesine gitmeden okul tercihi yapmayın.


Temel Lise 9. Sınıflar Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıflar Eğitimlerimiz Eğitim Etüt Sistemi Rehberlik Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları Herkes İçin Geçerli Verimli Ders Çalışma Kuralları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankara`daki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER KIZILAYDAKİ TEMEL LİSELER