Azmin Adı Fulya!

Yayımlanma Tarihi 19.9.2018


Azmin Adı Fulya!

LYS birincisi görme engelli Fulya, Boğaziçi üniversitesini kazandı. Lisansüstü Yerleştirme Sınavları’nda (LYS) 5 puan türü üzerinden Türkiye birincisi olan görme engelli Fulya Akkaya, Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünü kazandı. Akkaya, “Çok mutluyum, sevdiğim alana yoğunlaşacağım. Hayallerime kavuştum” diye açıklama yaptı.Açıklanan LYS sonuçlarına göre TM-1, TM-2, TM-3, TS-1, TS-2 puan türlerinde Türkiye birincisi olan Fulya Akkaya hayalini kurduğu Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünde eğitim hayatına devam edecek. Azmi ve çalışkanlığıyla çevresindekilerin takdirini toplayan büyük bir başarıya imza atan Akkaya, üniversite sıralarına oturacağı derslere gireceği günü sabırsızlıkla bekliyor. LYS şampiyonu Akkaya, yerleştirme sonuçlarının açıklandıktan sonra aldığı mutlu haberi habercilerle paylaştı. Büyük şirketlerde üst düzey yönetici olmayı istediğin belirten Akkaya, bu sebeple Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünü tercih ettiğini belirtti. Akkaya, sonuçların ilan edildiği dakikaları gayet sakin bir şekilde beklediğini anlatarak, şöyle konuştu:

“Çok mutluyum oldum, sevdiğim alanda yoğunlaşacağım. Hayallerimin peşinden gittim. Kendimi ilerleyen zamanlarda daha çok geliştireceğim. Hiç pes etmedim, azimli, programlı ve düzenli bir şekilde çalışmaya devam ettim. Emeklerimin karşılığını da aldım. Edebiyat, matematik ve coğrafya çalışmaktan zevk aldığım alanlardı. Ailem, hocalarım ve arkadaşlarım, bütün çevrem bana hep destek oldu. Babam hukuk fakültesine gitmemi çok istiyordu ama ben hayallerimin peşinden gittim.”
Lise öğrenimi sırasında okulunun İstanbul’a düzenlenen gezide Boğaziçi Üniversitesini çok beğendiğini ve etkilendiğini dile getiren Akkaya, tercihini de bu yönde kullandığını söyledi. Akkaya, engellilere hayatta hiçbir zaman umutlarını kaybetmemeleri mesajını vererek, “Özgüven çok önemli bir şey. Hiçbir zaman yılmasınlar ve yıkılmasınlar. Her zaman sosyal olmayı tercih etmeliler. Azmedip çalıştıktan ve yılmadıktan sonra başarılamayacak hiçbir iş yok.” dedi.

“KIZIMI HİÇ YALNIZ BIRAKMADIM”

 Anne Berlin Akkaya ise kızının çok düzenli çalışarak ve azmederek başarı elde ettiğini dile getirdi.İstanbul’da kızının yanında kendilerinin yeni bir hayata başlayacaklarını ifade eden anne Akkaya, “Eğitim hayatı boyuncu kızımı hiç yalnız bırakmadım. Şimdi de İstanbul’da birlikte kalacağız. Kızımın kariyerinde başarılı olacağına inanıyorum ve ona inanmaktan hiç vazgeçmedim. Bize bu sevinci yaşattığı için ona çok teşekkür ediyorum. Onunla gurur duyuyoruz. ‘Azim ne demek’ diye sorsalar bana ‘Fulya’ diye cevap veririm diye konuştu.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları


Temel Lise 9. Sınıflar Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıflar Eğitimlerimiz Eğitim Etüt Sistemi Rehberlik Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları Herkes İçin Geçerli Verimli Ders Çalışma Kuralları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankara`daki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER KIZILAYDAKİ TEMEL LİSELER