Azmin Adı Fulya! | Ankara Temel Lisesi

Azmin Adı Fulya!

19.9.2018       482      


Azmin Adı Fulya!

LYS birincisi görme engelli Fulya, Boğaziçi üniversitesini kazandı. Lisansüstü Yerleştirme Sınavları’nda (LYS) 5 puan türü üzerinden Türkiye birincisi olan görme engelli Fulya Akkaya, Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünü kazandı. Akkaya, “Çok mutluyum, sevdiğim alana yoğunlaşacağım. Hayallerime kavuştum” diye açıklama yaptı.Açıklanan LYS sonuçlarına göre TM-1, TM-2, TM-3, TS-1, TS-2 puan türlerinde Türkiye birincisi olan Fulya Akkaya hayalini kurduğu Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünde eğitim hayatına devam edecek. Azmi ve çalışkanlığıyla çevresindekilerin takdirini toplayan büyük bir başarıya imza atan Akkaya, üniversite sıralarına oturacağı derslere gireceği günü sabırsızlıkla bekliyor. LYS şampiyonu Akkaya, yerleştirme sonuçlarının açıklandıktan sonra aldığı mutlu haberi habercilerle paylaştı. Büyük şirketlerde üst düzey yönetici olmayı istediğin belirten Akkaya, bu sebeple Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünü tercih ettiğini belirtti. Akkaya, sonuçların ilan edildiği dakikaları gayet sakin bir şekilde beklediğini anlatarak, şöyle konuştu:

“Çok mutluyum oldum, sevdiğim alanda yoğunlaşacağım. Hayallerimin peşinden gittim. Kendimi ilerleyen zamanlarda daha çok geliştireceğim. Hiç pes etmedim, azimli, programlı ve düzenli bir şekilde çalışmaya devam ettim. Emeklerimin karşılığını da aldım. Edebiyat, matematik ve coğrafya çalışmaktan zevk aldığım alanlardı. Ailem, hocalarım ve arkadaşlarım, bütün çevrem bana hep destek oldu. Babam hukuk fakültesine gitmemi çok istiyordu ama ben hayallerimin peşinden gittim.”
Lise öğrenimi sırasında okulunun İstanbul’a düzenlenen gezide Boğaziçi Üniversitesini çok beğendiğini ve etkilendiğini dile getiren Akkaya, tercihini de bu yönde kullandığını söyledi. Akkaya, engellilere hayatta hiçbir zaman umutlarını kaybetmemeleri mesajını vererek, “Özgüven çok önemli bir şey. Hiçbir zaman yılmasınlar ve yıkılmasınlar. Her zaman sosyal olmayı tercih etmeliler. Azmedip çalıştıktan ve yılmadıktan sonra başarılamayacak hiçbir iş yok.” dedi.

“KIZIMI HİÇ YALNIZ BIRAKMADIM”

 Anne Berlin Akkaya ise kızının çok düzenli çalışarak ve azmederek başarı elde ettiğini dile getirdi.İstanbul’da kızının yanında kendilerinin yeni bir hayata başlayacaklarını ifade eden anne Akkaya, “Eğitim hayatı boyuncu kızımı hiç yalnız bırakmadım. Şimdi de İstanbul’da birlikte kalacağız. Kızımın kariyerinde başarılı olacağına inanıyorum ve ona inanmaktan hiç vazgeçmedim. Bize bu sevinci yaşattığı için ona çok teşekkür ediyorum. Onunla gurur duyuyoruz. ‘Azim ne demek’ diye sorsalar bana ‘Fulya’ diye cevap veririm diye konuştu.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları

KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler!

KYK veya uzun adıyla Kredi Yurtlar Kurumu Ülkemizde okumakta olan öğrenciler için çeşitli avantajlar sağlayan devlete ait bir kurumdur.

← Devamını Oku

Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

emel Lise bilindiği üzere 01.03.2014 tarihinde TBMM tarafından 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununda yapılan değişiklikle, kamuoyunda “dersh...

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Ankaradaki anadolu liseleri Kızılayın en iyi lisesi Temel Lise Ankara Kızılay Temel Lise Ankaradaki temel lise ücretleri KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Kızılaydaki temel liseler ANKARADAKİ TEMEL LİSELER DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE KURUM VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ Kızılay Anadolu Lisesi TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE AVANTAJLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI Temel Lise Avantajları Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Kısa Bir Mola Verin! Temel Lise Sınav Sistemleri Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Fiyatları Temel Liselerin Ayrıcalıkları Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Türkiyedeki Lise Çeşitleri Temel Lise Sosyal Yaşam Temel Lise Nedir? Neden Temel Lise? YKS Nedir? Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Ankara Temel Lise Ankara YKS Eğitimimiz Sınav Kaygısı Temel Lise Anlayışımız Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık YKS Eğitimi Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Veli Bilgilendirme Ankaradaki En İyi Dershane Özel Öğretim Kursu Ankara YGS-LYS Kursu Ankara Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular