Ankaradaki anadolu liseleri

Ankara Temel Lisesi Ankaradaki anadolu liseleri

Yayımlanma Tarihi 1.12.2018


Ankaradaki anadolu liseleri

Türkiye’nin başkenti Ankara

Ankaradaki Anadolu liseleri ana başlığı alında bugün sizlere Ankara ilinden ve Anadolu liselerinin eğitiminden, neden bu kadar çok tercih edildiğinden bahsedeceğim. Ankara tarihi boyunca birçok farklı medeniyetlere, farklı dinlere sahip medeniyetlere ev sahipliği yapmış, tarihi yaşayan ve yaşatan uzun yıllardır var olan bir medeniyet şehridir. Ankara’nın tarih kokan her köşesi bugün değerlenmiş ve insanlar ile dolup taşmaktadır. Ankara’nın bu tarihi alanlarını ve turistik kültürel alanlarını görmek isteyen yerli ve yabancı turistler yaz kış fark etmez Ankara’yı ziyarete gelmektedir. Gezilecek görülecek tarihi alanları, müzeleri, parkları, doğal alanları bulunan başkent Ankara, gelip gezip görenlerin daha sonra kalarak ikametine burada devam ettiği kendisine hayran bırakan bir şehirdir. Türkiye’nin merkezide yer alan Ankara, İç Anadolu bölgesi içerinde yer almaktadır. En çok hizmet sektöründe yer alan halkı en az tarım sektörü ile ilgilenmektedir. Yazları sıcak ve kurak geçen Ankara’nın kışları ayrı bir ayaz yaşanmaktadır. Son yıllarda maalesef ki dünya genelinde mevsimlerin değişmesi ile beraber pek kar görülmemektedir.

Bugün hemen hemen beş buçuk altı milyon civarındaki nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan ikinci sıradaki şehridir. Kalabalık her geçen gün artmaktadır. Nüfusun artması doğal yöntemlerin yanı sıra göçler ile de olmaktadır. İş imkanlarının daha iyi olması ve eğitim imkanlarının bulundukları illerden daha iyi olması nedeni ile insanlar başkente göç halindedir. Buradaki iş imkanlarından ve kaliteli eğitim imkanı veren okullardan faydalanmak istemektedirler. Ankara eğitim sıralamasında en önde gelen iller arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en iyi üniversiteleri ve okulları başkentte yer alır. Yurt dışında ya da ülkemizdeki en iyi üniversitelere öğrenci kazandıran ve en iyi meslek gruplarına dahil olan öğrenciler Ankara’daki okullarda eğitim alan öğrencilerdir. Ankaradaki Anadolu liseleri de kendi alanlarında en iyi liseler arasında yer almaktadır.

Anadolu liselerinin kaliteli eğitim anlayışı

Ankaradaki Anadolu liseleri öğrencilerinin en iyi üniversitelerini kazanmaları için ve kendi hayallerine ulaşabilmeleri için öğrencilerine en etkili öğreten kadroları, en iyi ders yöntemleri ve imkanları ile eğitim vermektedir. Anadolu liselerini kazanan öğrenciler zaten belirli başarılar yakalamış olan belirli başarı düzeyinin üstünde yer alan öğrencilerdir. Öğretmenler kendi alanlarında en iyi eğitimi almış, uzmanlaşmış, tecrübeye sahip, güler yüzlü ve işini severek yapan, kendisi geliştirmiş ve geliştiremeye de devam eden eğitimcilerden oluşmaktadır. Bir eğitim kurumun da en önemli ismin öğretmen olduğu düşünülürse öğretmenlerin bu denli eğitimli olması o kurumlar için oldukça avantaj anlamına gelmektedir.

Ankaradaki Anadolu liseleri aynı zamanda tam gün olarak eğitim veren kurumdur. Devlet okulları da olsa burada verilen eğitim özel okullar da verilen kaliteli eğitimi aratmamaktadır. Öğretmenler öğrencileri ile yakından ilgilenmektedir. Türkiye genelinde yapılan sınavlarda derecelere giren, belirli başarılar elde eden öğrencilerin birçoğu Anadolu liselerinde eğitim alan öğrencilerdir. Ankaradaki Anadolu liseleri mezunu olan öğrenciler bugün en iyi üniversiteler de eğitim alan, en iyi meslek gruplarına dahil olan bireylerdir. Hayallerine ulaşmış mutlu bir yaşan sürmektedirler.

Bugünkü yazımda sizlere Ankaradaki Anadolu liseleri hakkında bilgi aktarmaya çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Ankara’daki en iyi özel okul hakkında faydalı bilgiler vermeye çalışacağım.

Ankara Temel Lisesi Kızılayın en iyi lisesi

Kızılayın en iyi lisesi

Kızılay bünyesinde bir çok lise ve özel lise bulunduran bir semttir. Bunlardan en bilineni devlet lisesi olan Atatürk Anadolu Lisesi ‘dir.

← Devamını Oku

Temel Lise 9. Sınıflar

9.sınıf öğrencileri oldukça acemi ve korkak olmaktadır. Liseye atılan ilk adım olan 9.sınıfta ders yükü artmakta ve ilk etapta öğrenciler okul değiştirmiş bir üst kademeye geçmiş olmaktadırlar.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesi 10. Sınıflara verilen eğitim öğrencileri üniversiteye hazırlar niteliktedir. 10. Sınıflara 9. Sınıftaki eksiklerini tamamlamak amaçlı etütler ve bunun yanında yaz okulu yapılarak geçilen sınıfın ders tekrarı ve özeti yapılır.

Devamını Oku →

Temel Lise 11. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesinde verilen 40 ders saati Ve bu ders saatine müfredatta olan öğrenciye faydası olmayan dersler dahil edilmemekte tamamen öğrencinin üniversite kazanması için gerekli ders neyse bu yönde öğrenim verilmektedir. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf olarak bir lise neyse aynısı olan temel lise öğrencilerimizin normal bir liseye giden öğrenciden çok daha fazla avantajı vardır.

Devamını Oku →

Temel Lise 12. Sınıflar

Ortadoğulular Temel lisesi olarak öğrencilere en etkin eğitimi sunmaktayız. 12. Sınıfa giden öğrencilerin hem ders başarıları hem önlerinde olan YKS sınavı ile mücadele ederken onların yanında olmaktayız.

Devamını Oku →

Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Devamını Oku →

Rehberlik

Ankara Kızılay da bir çok temel lise bulunmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi de sizler için Bakanlıklar Atatürk Bulvarı 135 numarada hizmet vermektedir. Yıllardır eğitim alanında hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumu her alanda gösterdiği başarıyı temel lise alanında da kanıtlamış bir kurumdur.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara