Ankara Temel Lise

Yayımlanma Tarihi 19.9.2018


Ankara Temel Lise

Temel lise 2014 yılında dershanelerin kapatılması ile, bir çok dershanenin özel okul olarak eğitimi vermeye devam ederek temel lise adını almıştır. Önceden okulun yanında öğrencilerin daha iyi eğitim almaları için okulu yetersiz gören kişilerin tercih ettiği dershane artık okula dönüşmüştür. Bu sayede önceden okuldan çıkıp dershaneye yetişmeye çalışan öğrenciler yalnızca bir kurumda bütün derslerini alıp hem maddi hm manevi olarak rahata ermiştir. Okuldan çıkıp dershanede eğitime devam eden öğrenciler zaman kaybından dolayı şikâyet etmekteydiler. Bu soruna böyle bir çözüm getirilerek hem zamandan hem maddiyattan tasarruf edilmektedir. Evi okula veya dershaneye uzak olan öğrencilere bir dezavantaj iken şimdi daha kolay ulaşım seçeneğini tavsiye edebilirler. Aynı zamanda temel liselerden alınan diploma MEB tarafından verilmektedir. Temel lise 9. Sınıftan başlayacak öğrenciler için geçerlidir. Okullarda eğitim 30 kişilik sınıflarda verilirken temel liselerde 12-25 arasında değişmektedir. Bu konuda da oldukça avantajı olan temel liselerde özel ders etüt ve deneme sınavı fırsatları olup her öğrenciye eğitim koçu atanır öğrenciler ile bire bir ilgilenilir. Bunun yanında psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleriyle d temel liseler eğitimin yanında öğrencilerin başarısı için birçok imkan sunmaktadır. Müfredat olarak okulla MEB ile birlikte çalışan eski adıyla dershane yeni adıyla temel liseler öğrencilerin daha rahat bir ortamda daha verimli eğitim almaları amacıyla varlıklarını sürdürmeye devam etmektedirler.

Ankara kızılayda bulunan Ortadoğulular Temel Lise de oldukça büyük başarılara imza atmaktadır. Başarılı, özverili ve branşında uzman kadrosu ile öğrencilere iyi bir eğitim yılı sunmaktadır.

 

Ankara Temel Lise Bünyesinde Verilen Psikolojik Danışmanlık

Temel liseler dershanelerin özelleşmesi ile yeni adını almıştır. Yılların bilgi birikimine sahip olan dershaneler MEB müfredatında eğitim sunarak diploma vermektedir. Temel liselerde önemli olan yapı taşlarından biri psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetidir. Ailelerin çocukları için endişeli oldukları yaş aralığında bulunan öğrencilerin her türlü sorunlarını tespit ederek çözmeyi hedeflemektedirler. Bu dönemde öğrenciler yaşları küçük olmasına rağmen hayatlarının kararlarını yani meslek seçimlerini bu dönemde belirlemektedirler. Hayalini kurdukları meslek ile kendi yetenek ve algıları buna ne kadar müsait bunu anlayacak yaşta ve bilgide olmadıkları için Temel Lise bünyesindeki psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi ile öğrencilerin bu arayışına bir ışık tutmaktadırlar. Hangi mesleğe daha yatkınlar, hangi meslek ile daha mutlu olurlar, daha başarılı olurlar bunları öğrenciler ile konuşarak paylaşırlar. Bunun dışında sürekli derslerle boğuşan öğrenciler için geziler, piknikler, söyleşiler ayarlayıp öğrencilerin kafalarını boşaltıp streslerini atmaya yönelik aktiviteler düzenlerler. Sınava girecek olan öğrencilerin sınav kaygı seviyelerini tespit edip bunu çözmeye odaklı konferans ve dersler verilir. Öğrenciler her konuda; sınav eğitin, sınavda başarı için neler gerekli, hayatta karşılaşabilecekleri olumsuzluklar ile nasıl baş edebilecekleri konusunda bilgilendirilirler. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti ile lise öğrencileri olası tehlikeler konusunda da bilgilendirilirler; alkol, madde kullanımı, cinsellik, istismar gibi.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları Temel Lise bünyesinde öğrencilere psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti ile öğrencilerin her türlü sorunlarına çözüm bularak eğitim başarılarının artmasını hedeflemektedir.

 


Temel Lise 9. Sınıflar Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıflar Eğitimlerimiz Eğitim Etüt Sistemi Rehberlik Ders Çalışma Kampları Öğrenci Motivasyon Sistemi Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Ankaradaki En iyi Dershane Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları Herkes İçin Geçerli Verimli Ders Çalışma Kuralları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankara`daki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER KIZILAYDAKİ TEMEL LİSELER