Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu

Yayımlanma Tarihi 19.9.2018


Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu

YÖK, Mart ayında yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Haziran ayında 5 ayrı oturumdan oluşan Lisans Yerleştirme Sınavı'nı (LYS) birleştirerek, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı ismi verilen ve YKS diye tanımlanan yeni sınav sistemini getirmiştir. Yeni üniversiteye giriş sisteminde değişiklikler yapılmış, son haliyle artık öğrencilerin kafasındaki soru işaretleri kalkmıştır. 23-24 Haziran 2018’de yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuruları, 1 Mart-21 Mart 2018’de alınacak. Sınav sonuçları, 31 Temmuz’da açıklanacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın birinci oturumunun (Temel Yeterlilik Testi) 23 Haziran 2018 Cumartesi günü sabah, ikinci oturumunun 24 Haziran 2018 Pazar günü sabah, Dil sınavının ise 24 Haziran 2018 Pazar günü öğleden sonra yapılmasına karar verildi. İkinci oturumda ve dil sınavında, sınav uygulaması ve soru şekli açısından herhangi bir değişikliğe gidilmedi. TYT Sınavı, saat 10.00’da başlayıp sınav toplam 135 dakika sürecek. Birinci Oturumda yapılacak Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nde; ve 40 Temel Matematik, 20 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 120 soru sorulacaktır. Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nin süresi 135 dakikadır. Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nde, Türkçe testindeki 40 soruya ek olarak 20 Sosyal Bilimler; Coğrafya:(5 soru), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi:(5 soru), Felsefe:(5 soru),Tarih: (5 soru) toplam 20 soru daha eklendi. Matematik testindeki 40 soruya ek olarak da 20 Fen Bilimleri; Biyoloji (6 soru), Fizik (7 soru), Kimya(7 soru) sorusu olmak üzere TYT’de toplam 120 sorunun yer almaktadır. Adayların cumartesi günü sabah gireceği Temel Yeterlilik Testinde (TYT), yeterliliğe dayalı bir değerlendirme esas alınacak. TYT, farklı lise türlerinde öğrenim gören bütün adaylara uygulanacağı için, adayların bilgiden daha çok temel yeterlilikler bakımından değerlendirilmesi yönüyle daha kapsayıcı olacak, bütün adaylar için fırsat eşitliği sunacak. Lisans programlarına geçiş için aranan 180 baraj puanı, adayın birinci oturumla birlikte ikinci oturumdaki performansının da dikkate alınmasıyla hesaplanacak. Buna göre, lisans programlarına geçiş için, adayın Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanının yüzde 40'ı ve öğleden sonraki oturumdaki puanının yüzde 60'ının toplamının 180 ve üzeri olması gerekecek. Yükseköğretim kurumlarına geçiş için TYT 'den 150 baraj puanının aranmasına devam edilecek.


Bu bilgiler ışığında Özel Ortadoğulular Temel Lisesi, değişen sistemin öğrencilerde yarattığı endişeyi göz önünde bulundurarak zümre toplantıları düzenleyip TYT - YKS hakkında planlı programlar yaptı.

Akabinde her sınıfın rehber öğretmenleri kendi sınıflarında programlarla ilgili bilgi verildi. Çünkü öğrencilerin dikkat dağınıklığı, sınav kaygısı ve stresi, adapte olamama
gibi sorunlarından dolayı değerli olan zamanlarının kayba uğramaması gerekir. ‘Önceliğimiz öğrencimiz’ sloganını benimseyen Özel Ortadoğulular Temel Lisesi, 9.sınıf itibariyle öğrencilerine gereken hassasiyeti göstermeye başlar. Çünkü üniversiteye hazırlık programları ne kadar 12.sınıfta yoğunlaşsa da temeli oluşturmak ve eksiklikleri kapatabilmek için en baştan disiplini sağlamak gerekir. Temel lisemiz, 9-10.sınıflarda öğrencilere lise müfredatı derslerini verirken bunu TYT - YKS sistemine uygun olarak yapar. Özellikle nokta atışı dediğimiz konulara ağırlık verir. Öğrencimiz bu iki yılda zemini çok iyi oturttuğu için 11.sınıfa geçtiğinde hiçbir zorluk yaşamaz. Özel Ortadoğulular Temel Lisesi, 11. Ve 12. Sınıfa gelindiğinde ise ders müfredatının yanı sıra sıkı bir YKS - TYT programı uygular. Alanlarında uzman öğretmen kadrosu, öğrencileri birebir takip eden rehber öğretmenleri, uzman psikoloğumuz ve aile sıcaklığı veren idaresiyle öğrencileri sağlıklı bir ortamda çalışma ortamı sağlar. Öğrenciler bir taraftan deneyimli öğretmenleriyle derslerine devam ederken bir taraftan da birebir ve grup etütleri alarak konularını pekiştirirler. Ayrıca verilen çalışma programları ile TYTYKS hazırlık dersleri alırlar. Böylece hem ağırlıklı başarılı notları yüksek olur, hem de hedeflerine rahatlıkla ulaşabilecek duruma gelirler.

Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler

Öğretim görevlisinin denetimi altında öğrenciye birebir verilen derse etüt denmektedir. Temel Lisede öğrencilerin eksik olduğu konularda öğrencilerin anlamadığı konular sorular üzerinden geçebilmek için etüt sistemi bulunmaktadır.

← Devamını Oku

YKS Eğitimi

Ankara Ortadoğulular Temel Lisesi  olarak öğrencileri YKS ‘ye en iyi şekilde hazırlamayı hedeflemekteyiz. Eğitimin kalitesi açısından bu dönemde öğrencilerin her türlü ihtiyaçları ile ilgilenilmektedir.

Devamını Oku →

Ankaradaki En iyi Dershane

Ankara Türkiye üzerinde ikinci kalabalık şehirdir. Lise ve üniversiteye hazırlanan birçok öğrenci kitlesi olması sebebiyle öğrenciler ve veliler yoğun olarak  Ankara‘da ki en iyi dershaneleri araştırmaktadır.

Devamını Oku →

Neden Temel Lise?

Son yıllarda dershanelerin kapatılması ile birçok dershane kurucusu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı destekli temel lise başlığı altında eğitim öğretim merkezi açılmıştır. Son üç yıl içerisinde yapılan bu değişikliklerle beraber temel liseler popüler hale gelmiştir.

Devamını Oku →

Dershanelerden Temel Liseye Geçiş

2014 yılında TBMM tarafından Özel Öğretim Kurumları Kanununda yapılan değişiklik ile dershane olarak bilinen özel eğitim kurumlarının 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere faaliyetlerine son verilmesine karar verilmiştir.

Devamını Oku →

Temel Liselerin Ayrıcalıkları

Bilindiği üzere dershanelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile kapanması ve sonrasında bu tarz kurumlara gösterilen yoğun talep üzerine Milli Eğitim Bakanlığının dershaneleri özel okullara dönüştürmesi sonucunda Temel Liseler gündeme gelmiştir.

Devamını Oku →

Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın

Bilindiği üzere dershanelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile kapanması ve sonrasında bu tarz kurumlara gösterilen yoğun talep üzerine Milli Eğitim Bakanlığının dershaneleri özel okullara dönüştürmesi sonucunda Temel Liseler gündeme gelmiştir.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara