Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın

Yayımlanma Tarihi 19.9.2018


Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın

Bilindiği üzere dershanelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile kapanması ve sonrasında bu tarz kurumlara gösterilen yoğun talep üzerine Milli Eğitim Bakanlığının dershaneleri özel okullara dönüştürmesi sonucunda Temel Liseler gündeme gelmiştir. Bunlardan biri de Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumudur. Öğrencilerin normal okullardan Ortadoğulular Eğitim Kurumunun temel lisesine geçiş yapmak istemelerinin en önemli nedenlerini sıralamak gerekirse, temel lisemizdeki eğitmenler dershane kökenli oldukları için çocuklarımıza sınava hazırlık odaklı eğitim vermeleridir. Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Temel Lisesi ile merkezi konumundan dolayı da talep görmektedir. Çünkü merkezi yerlerin servis sorunu yoktur. Hem okul hem kurs eğitimi aldıkları için talep fazladır bu talebin asıl sebebi de öğrencilerimizin sınava daha iyi hazırlanmaları için sunulan imkanlar ile alakalıdır. Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Temel Lise ücretlerimiz uygun fiyat politikası gözetilerek ayarlanmıştır. Temel Lisemizde yüz yüze eğitim haftada 9 saat arasında da değişmektedir. Üniversite sınavlarına hazırlanan temel liselerdeki öğrencilerimizin hangi liseden mezun olduğu bizim için önemli değil önemli olan sınavda başarılarını sağlamaktır.
Öğrencilerimizin okullarını bırakıp temel liseye geçme isteklerinin temelin de devlet liselerine başarı ile giren öğrencilerimizin çoğu dershaneden okula dönüşen temel liselere göre hazırlanıyorlar. Sınava hazırlık şeklinde verdiğimiz eğitimlerimiz ile yeni sınav sistemine göre YKS - TYT hazırlık sınıfları oluşturarak çocuklarımızı sınava adım adım hazırlıyoruz. Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Temel Lisemizde ki hocalarımız ile YKS - TYT hazırlık sınıflarımız: Temel Lisemiz de isim yapmış dershane öğretmenlerimizin bir çoğunu kadromuza alarak önümüzdeki yıl için YKS - TYT hazırlık sınıfları oluşturuyoruz. Bu sistemle bir yandan Milli Eğitim Bakanlığı'nın 12.sınıf müfredatı uygulayarak bir yandan da üniversiteye hazırlık dersleri yapılarak eğitim programlarımıza devam ediyoruz. Alternatif
bulamayan veliler, temel lisemize ön kayıt yaptırmaya erkenden başladı bile. Birçok okul yetkilisi şimdi 11. sınıfta olan öğrencilerinin yaklaşık yarısının temel liselere ön kayıt yaptırdığını da itiraf ediyor. Öğrencilerimizin gelecekteki hayatının kaderini belirleyen üniversitedir. Temel Lisemiz çocuklarımızın erkenden üniversiteye hazırlanmalarına ve sınavlara yönelik çalışmalarını da eğitimcilerimiz ile birlikte olanak sağlıyor. Ankara Ortadoğulular Eğitim Kurumu Temel Lisesi olarak bizimle görüşmeye gelen velilerimizi bize kayıt olsalar da olmasalar da göz boyamak için değil tarafsız bir bakış açısı ile hareket ederek çocuğunu üniversiteye nasıl hazırlayacağını düşünen ve tedbir almaya çalışan velileri, dikkatli olmaları için de açık açık uyarıyoruz. Çünkü 27 Mayıs'ta Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yaptığı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan eğitime başlama izni alan sadece 249 kurum var. Bu durumda velilerin öncelikle çocuklarının eğitimi ve maddi zarara
uğramamaları için öncelikle çok iyi araştırma yapmaları gerekiyor. Bu çocuk oyuncağı değil çocuklarımızın geleceği. Bizler Ankara Ortadoğulular Eğitim Kurumu Temel Lisesi olarak en iyi şartlarla, eğitimlerimiz ile öğrencilerimizin yanındayız. 

Temel Lise Fiyatları

Okul ve dershane ikilisi arasına sıkışmış birçok gencimiz bulunmaktadır. Onlar bu koşuşturma içerisinde yorulurken velilerimiz bu ikili arasında maddi sıkıntı içerisinde yorulmaktadır.

← Devamını Oku

Temel Lise Sınav Sistemleri

2017-2018 eğitim öğretim yılına büyük değişiklerle başladık. Birkaç senedir uygulamada olan üniversite ve liseye giriş sınavlarının değişmesi ile beraber veliler ve öğrenciler tedirginlik yaşamıştır.

Devamını Oku →

Temel Lise 9. Sınıflar

9.sınıf öğrencileri oldukça acemi ve korkak olmaktadır. Liseye atılan ilk adım olan 9.sınıfta ders yükü artmakta ve ilk etapta öğrenciler okul değiştirmiş bir üst kademeye geçmiş olmaktadırlar.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesi 10. Sınıflara verilen eğitim öğrencileri üniversiteye hazırlar niteliktedir. 10. Sınıflara 9. Sınıftaki eksiklerini tamamlamak amaçlı etütler ve bunun yanında yaz okulu yapılarak geçilen sınıfın ders tekrarı ve özeti yapılır.

Devamını Oku →

Temel Lise 11. Sınıf

Ortadoğulular Temel Lisesinde verilen 40 ders saati Ve bu ders saatine müfredatta olan öğrenciye faydası olmayan dersler dahil edilmemekte tamamen öğrencinin üniversite kazanması için gerekli ders neyse bu yönde öğrenim verilmektedir. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf olarak bir lise neyse aynısı olan temel lise öğrencilerimizin normal bir liseye giden öğrenciden çok daha fazla avantajı vardır.

Devamını Oku →

Temel Lise 12. Sınıflar

Ortadoğulular Temel lisesi olarak öğrencilere en etkin eğitimi sunmaktayız. 12. Sınıfa giden öğrencilerin hem ders başarıları hem önlerinde olan YKS sınavı ile mücadele ederken onların yanında olmaktayız.

Devamını Oku →

Eğitimlerimiz

2015 yılı itibariyle dershane adı altında çalışan özel öğretim kurumları kapanmış akabinde kurumlardan gelen talepleri değerlendiren Bakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın projesi olan dershaneleri özel okula dönüştürme projesi ile yenilenerek eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Devamını Oku →

Rehberlik

Ankara Kızılay da bir çok temel lise bulunmaktadır. Ortadoğulular temel lisesi de sizler için Bakanlıklar Atatürk Bulvarı 135 numarada hizmet vermektedir. Yıllardır eğitim alanında hizmet veren Ortadoğulular Eğitim Kurumu her alanda gösterdiği başarıyı temel lise alanında da kanıtlamış bir kurumdur.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Eğitim Ders Çalışma Kampları Öğrenci Koçluk Sistemi Hafıza Teknikleri İle Eğitim Temel Lise Avantajları Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları LYS Sonuçları sonrası Ek Yerleştirme ÖSYM de şok istifa Yeni Müfredatla Birlikte Neler Değişiyor? 2018 Öğrenci Bursları Ne Kadar? KYK İletişim Merkezi 7-24 Çalışacak! Gençlik Ve Spor Bakanlığı KYK Yurtlarına Başvurular Başladı! Hobi Edinmeyen İnsanlarız. Peki Hobi Nedir? ÖSYM den Puan Hesaplamasında Hata Açıklaması! Verimli Ders Çalışma Teknikleri Yurt Başvuruları KYK bursu ve kredisi hakkında bilinmesi gerekenler! Azmin Adı Fulya! Temel Liseler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular YGS-LYS Kursu Ankara Özel Öğretim Kursu Ankara Ankaradaki En İyi Dershane Veli Bilgilendirme Temel Lise Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Temel Lise YKS TYT Kursu YKS Eğitimi Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Temel Lise Veli Bilgilendirme Sistemi Temel Lise Anlayışımız Sınav Kaygısı Ankara YKS Eğitimimiz Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Rehberlik Hizmeti Temel Lise Bünyesinde Verilen Kaynaklar Ankara Temel Lisesi Uygun Fiyat Politikası YKS Nedir? Neden Temel Lise? Temel Lise Nedir? Temel Lise Sosyal Yaşam Türkiyedeki Lise Çeşitleri Dershanelerden Temel Liseye Geçiş Temel Liselerin Ayrıcalıkları Temel Lise Fiyatları Ankara Temel Lise İle Üniversiteye Hazırlanın Temel Lise Sınav Sistemleri Kısa Bir Mola Verin! Ankara Butik Dershanesi Yaz Kampı Ankara Temel Lisesinde Üniversiteye Hazırlık Temel Lise Avantajları ORTADOĞULULAR TEMEL LİSESİ AYRICALIKLARI EĞİTİMDE TEMEL LİSE TEMEL LİSE AVANTAJLARI SÖZEL DERSLER İÇİN HAZIRLANAN DERS PROGRAMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER TEMEL LİSE İLE SOSYAL YAŞAM Kızılay Anadolu Lisesi EĞİTİMDE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ LİSE TERCİHİ KURUM VE ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA TEMEL LİSE DOĞRU EĞİTİM DOĞRU GELECEK ANKARADAKİ TEMEL LİSELER Kızılaydaki temel liseler KIZILAY TEMEL LİSE ÜCRETLERİ Ankaradaki temel lise ücretleri Kızılayın en iyi lisesi Ankaradaki anadolu liseleri Kızılay Temel Lise Temel Lise Ankara